Darbuotojai kaltina VMI slepiant rinkimų į Darbo tarybą rezultatus

vmi1
 
Nuo praėjusių metų liepos galiojantis naujas Darbo kodeksas numato, kad įmonėse, turinčiose 20 ir daugiau darbuotojų, turės būti įsteigtos Darbo tarybos. Ne išimtis – ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), bet šios institucijos darbuotojai suabejojo rinkimų skaidrumu.

Skaityti daugiau: Darbuotojai kaltina VMI slepiant rinkimų į Darbo tarybą rezultatus

„Interscalit" įmonėje pradėtos derybos dėl kolektyvinės sutarties

interssc 1

2018 kovo 1 d. Šiauliuose, aukštos kokybės tekstilės gaminius gaminančioje Lietuvos Švedijos bendrovėje „Interscalit" pradėtos derybos dėl kolektyvinės sutarties. Derybose profesinę sąjungą „Solidarumas" atstovavo pirmininkė Juvita Matulienė, jos pavaduotojas Aivaras Banys ir Šiaulių apskrities profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkas Viktoras Miškūnas.

Skaityti daugiau: „Interscalit" įmonėje pradėtos derybos dėl kolektyvinės sutarties

Susitikimas su Susisiekimo viceministru

fed rimt

2018 kovo 9 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, valdybos narys Ričardas Garuolis, AB „Lietuvos geležinkeliai" darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas" pirmininkas Stanislavas Fedaravičius, tarybos narys Andrius Šlepikas, Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos atstovai Petras Grėbliauskas ir Rita Kairienė susitiko su Susisiekimo viceministru Ričardu Degučiu aptarti darbuotojų saugumo padėties AB „Lietuvos geležinkeliai".

Skaityti daugiau: Susitikimas su Susisiekimo viceministru

Europos komisija įspėjo Lietuvą apie jai gresiančią katastrofą

as ek viln 1

2018 m. kovo 20 d. Vilniuje Europos komisijos atstovybė Lietuvoje surengė savo rekomendacijų Lietuvai pristatymą, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir valdybos narys Ričardas Garuolis.

Skaityti daugiau: Europos komisija įspėjo Lietuvą apie jai gresiančią katastrofą

Naujam Švenčionių rajono ligoninės vadovui prisistatė profesinė sąjunga „Solidarumas"

svenclig

2018 kovo 12 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, Švenčionių rajono ligoninės profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkė Marija Sadaunykienė ir profesinės sąjungos „Solidarumas" tarybos narės susitiko su nauju ligoninės vadovu Gintaru Žandaravičiumi.

Skaityti daugiau: Naujam Švenčionių rajono ligoninės vadovui prisistatė profesinė sąjunga „Solidarumas"

Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo 28-ųjų metinių proga

veliava

Prieš 28-ius metus Lietuvos žmonės visam pasauliui parodė, kad susivieniję jie gali padaryti dalykus, kurie atrodė neįmanomi - paimti valdžią į savo rankas ir atkurti savo valstybę.

Skaityti daugiau: Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo 28-ųjų metinių proga

Profesinės sąjungos nariai mokėsi derėtis ir spręsti savo klausimus

lakst rimt

2018 m. kovo 7-8 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo pensionate Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas" surengė profesinės sąjungos nariams mokymus „Socialinių partnerių derybos/mokymai". Paskaitas skaitė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, teisininkė Oksana Strazdė, Vilniaus apskrities profesinės sąjungos „Solidarumas" pirmininkės pavaduotojas Mindaugas Balsys, Tatjana Paslavskaja, Valstybinės darbo inspekcijos atstovė Rita Zubkevičiūtė, o mokymus moderavo atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsh, teisininkas Vitalijus Jarmontovičius, valdybos narys Ričardas Garuolis ir Virginija Labunskaitė.

Skaityti daugiau: Profesinės sąjungos nariai mokėsi derėtis ir spręsti savo klausimus

Sveikiname Tarptautinės moters dienos proga

kovo 8

Sveikiname visas moteris Tarptautinės moters dienos proga!

Skaityti daugiau: Sveikiname Tarptautinės moters dienos proga

(Ne)diskriminacija darbe – iššūkis darbo santykių dalyviams naujame Darbo kodekse

jarm

Europos Sąjunga ir atskirai valstybės narės gali gana plačiai ir efektyviai teisiškai kovoti su diskriminacija. Diskriminaciją darbo teisiniuose santykiuose draudžia tiek pirminė, tiek antrinė Europos teisė. Lygybės principas (angl. equality) yra vienas iš visuotinių pamatinių principų Bendrijos teisėje. Tai ne kartą savo sprendimuose yra pažymėjęs ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.

Skaityti daugiau: (Ne)diskriminacija darbe – iššūkis darbo santykių dalyviams naujame Darbo kodekse

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pareiškimas dėl dviejų darbuotojų žūties darbo vietoje

gelez

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pareiškimas Susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui.

Skaityti daugiau: Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" pareiškimas dėl dviejų darbuotojų žūties darbo vietoje