Spausdinti

Rugsėjo 5 d. LPS "Solidarumas" tarptautinė sekretorė Daiva Kvedaraitė susitiko su Europos profesinių sąjungų konfederacijos  (ETUC) sekretore Judith Kirton-Darling. Ji atsakinga už tvarios plėtros politiką, atsakinga už  projektų, kaip ekologiška ekonomika, naujų darbo vietų kūrimas „žaliojoje“ ekonomikoje, tvarus ekologiškas transportas ir t.t. įgyvendinimą. Pasiksta nuomonėmis apie LPS „Solidarumas“ iniciatyvą dar šį rudenį Lietuvoje surengti renginį, skirtą ES tvarios plėtros politikai . Judith Kirton-Darling patikino, jog būtinai atvyks į rengį ir pristatys ETUC poziciją.

Rugsėjo 3 d. D.Kvedaraitė susitiko su Prancūzijos krikšioniškų  darbuotojų profesinės  sąjungos ( CFTC) atstovu EESRK  Pierre-Jean Coulonir pasikeitė nuomonėmis apie galimybę dalyvauti bendrame projekte dėl komandiruojamų darbuotojų. Projekto paraišką rengia ir teiks Europos Komisijai LPS „Solidarumas“.  Projekte dalyvaus ir daugiau ES šalių.

Rugsėjo 5 d. susitikime su Latvijos profesinių sąjungų LBAS tarptautine sekretore Ariadna Abeltina kalbėta apie situaciją Latvijoje bei rugsėjo 20 d. Rygoje vyksiantį aukššiausio lygio socialinio dialogo renginį, kuris skirtas socailinio dialogo dvidešimtmečiui Latvijoje pažymėti. Renginyje turėtų dalyvauti Tarptautinės darbo organizacijos generalinis direktorius Guy Ryder, Europos profesinių sąjungų konfedeacijos generalinė sekretorė Bernadette  Segol. Į renginį atvyks aukščiausi šalies pareigūnai, daug svečių iš užsienio. Tai bendras visų Latvijos socialinių partnerių:  profesinių sąjungų, darbdavių ir vyriausybės, - renginys. Renginyje pakviesti dalyvauti  Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskmienė bei Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiausias.

Daiva Kvedaraitė

EESRK narė

LPS „Solidarumas“ tarptautinė sekretorė

"Prašome paremti 0,6% GPM Lietuvos profesinę sąjungą "Solidarumas"

 

Paremti         Ne dabar