Spausdinti

62236496 427532308089503 3585558463863848960 n

2019 m. gegužės 10-11 dienomis Lietuvos profesinės sąjungos  „Solidarumas" atstovai susitiko su svečiais iš Švedijos transporto profesinės sąjungos. Tai jau ne pirmas jų susitikimas su draugais iš Lietuvos. Švedijos transporto profesinė sąjunga glaudžiai bendradarbiauja su Baltijos transporto profesine sąjunga "Solidarumas". Švedai, viešėdami Lietuvoje, bendravo su profesinių sąjungų atstovais, darbdaviais, kurie siunčia darbuotojus dirbti į Švediją ir su Lietuvos transporto darbdavių asociacijos „Linava" atstovais.

Švedijos transporto darbuotojų profesinė sąjunga, kuri yra tarptautinės transporto darbuotojų federacijos narė, siekia pasirašyti kolektyvines sutartis su Lietuvos darbdaviais, kurie siunčia darbuotojus dirbti į Švediją. Svečiai aiškinosi, kokias sutartis Lietuvos darbdaviams siūlo Švedijos darbdaviai, domėjosi darbuotojų atlyginimais ir sąlygomis, ypatingai darbo laiku.

Švedijos transportininkai puoselėja švedišką modelį – darbą su kolektyvinėmis sutartimis ir kviečia Lietuvos darbdavius perimti šį modelį. Transportininkai pasakojo, kokia kolektyvinės sutarties galia, kokios yra galimybės turėti gerą vardą versle, kaip tai padeda Švedijoje vystyti verslą.

Švedijos profesinių sąjungų atstovai patarė Lietuvos darbdaviams atsidaryti nedidelį ofisą Švedijoje, kad jie galėtų geriau komunikuoti su savo darbuotojais.

Susitikimo  „Linavoje" metu buvo aptartas Mobilumo paketas, kuris nuo kitų metų turėtų stipriai pakeisti vežėjų darbo sąlygas Europos Sąjungoje.

Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojai Jovita Pretzsch ir Rimtautas Ramanauskas, bei Baltijos transporto preofesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas.

Parengė Jovita Pretzsch