AB „Anykščių vynas“ darbuotojai piketavo prie Vyriausybės ir Prezidentūros

autorius Solidarumas

Balandžio 12 – ąją, 11 val. prie LR Vyriausybės, o 12.30 val. prie LR Prezidentūros, protestuodami prieš AB „Anykščių vynas“ sužlugdymą, piketavo šios bendrovės  darbuotojai, juos palaikė Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” valdybos nariai.

Įmonės darbuotojai kreipėsi į šalies vadovus raštu, kuriame rašoma:

„Mes, Anykščių rajono dirbančiųjų profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir bendrovės dirbantieji susirūpinę dėl AB „Anykščių vynas“ sužlugdymo ir darbo vietų sunaikinimo Anykščiuose. Anykščių rajone didelis nedarbas, o įmonė vėl ketina  atleisti 20 darbuotojų.

Mes manome, kad, privatizavus įmonė „Anykščių vynas“, bendrovė specialiai vedama prie bankroto, nes įmonėje iš įmonėje dirbusių 840 darbuotojų liko tik 53. Todėl jie bus nepajėgūs užtikrinti bendrovės veiklos.

Esame įsitikinę, kad AB „Anykščių vynas‘‘ bendrovė yra pajėgi dirbti savarankiškai. Mes norime išsaugoti unikalius tautinio paveldo produktus, puoselėti savo senas vynų gaminimo tradicijas, toliau garsėti vieninteliu vyno keliu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, išsaugoti darbo vietas bei sezono metu papildomai sukurti naujų darbo vietų.

Mums labai svarbus Jūsų sprendimai naujų darbo vietų steigimui bei produkcijos gamybos atgaivinimui. Neskaidrus bendrovės „Alita“ privatizavimas buvo kompensuotas milijonu litų privatizacijoje dalyvavusiems subjektams, nes buvo pažeisti įstatymai. O kas kompensuos darbuotojams žalą, kai buvo sunaikintos jų darbo vietos.  Todėl mūsų manymu, žala kuri buvo padaryta „Anykščių vynui“, taip pat turėtų būti kompensuojama darbuotojams. Lėšos būtų panaudotos įmonės atgaivinimui.“

Anykščių rajono dirbančiųjų PS „Solidarumas“ pirmininkė Alvyda Verikienė

Tel.8 682 18974, el.paštas alvydaverikiene@gmail.com

{phocagallery view=category|categoryid=128}

0 komentaras
0

Palikti komentarą