AB „Lietuvos geležinkeliai“ – socialinio dialogo link

autorius Solidarumas

2013 m. liepos 25 d. Vilniuje vyko AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ ataskaitinė konferencija. Konferencijoje dalyvavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinio direktoriaus patarėjas Stanislavas Naimovičius. Jis kalbėjo apie įmonės ekonominę situaciją bei perspektyvas,  finansų ir ekonominės krizės įtaką įmonės veiklai, bendradarbiavimą su socialiniai partneriais.

Jis pažymėjo, jog įmonės administracija yra atvira bendradarbiavimui su visomis keturiomis įmonėje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis, tame tarpe ir su AB „Lietuvos geležinkeliai“ darbuotojų profesine sąjunga „Solidarumas“.

Profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Stanislavas Fedaravičius pažymėjo,  jog  profesinė sąjunga įsikūrė prieš du metus. Įmonės darbuotojai iškelė nemažai darbo saugos ir darbo organizavimo problemų, buvo konfliktų su vietiniais padalinių vadovais.

Buvo teismų, tačiau profesinė sąjunga, padedama LPS „Solidarumas“ teisininkų,  laimėjo visas bylas. Liepos 15 d. teismas grąžino į darbą ir patį S. Fedaravičių.

„Vadinasi buvome teisūs“, – sakė S.Fedaravičius. Jis patikino, jog profesinės sąjungos nariai yra nusiteikę dalykiškam bendradarbiavimui tiek su kitomis profesinėmis sąjungomis, tiek su administracija.

Tačiau problemas, su kuriomsi darbo vietose susiduria darbuotojai, – kels į viešumą. Tai yra grafikų derinimas, mokymosi galimybių sudarymas ir t.t.

Jam pritarė renginyje dalyvavę profesinės sąjungos tarybos nariai. Jie sakė, jog yra įmonės patriotai, tačiau labai svarbu jaustis oriais žmonėmis.

Vežėjų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas, vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas sakė, jog AB „Lietuvos geležinkeliai“ turi labai gerą ir principingą  darbuotoją  t.y. S.Fedaravičių.

Tam, kad  įmonės veikla būtų sėkminga, labai svarbu psichologinė atmosfera kolektyve, geri  darbuotojų ir administracijos tarpusavio santykiai.

LPS „Solidarumas“ tarptautinė skeretorė Daiva Kvedaraitė pabrėžė, jog  darbuotojų ir administracijos bendradarbiaviams yra svarbus nes padeda spręsti ir įmonės išlikimo konkurencinėje kovoje problemą.  

Ji sakė, jog porfesinė sąjunga „Solidarumas“  pasisako už tai, kad „Lietuvos geležinkeliai“ būtų vientisa įmonė, nebūtų skaidomi, atskiriant pelningai veikiantį krovinių pervežimą nuo nuostolingo keleivių pervežimo.

Kol įmonė nėra privatizuota, reikėtų išlaikyti valstybinės įmonės statusą, nes ji atlieka ir tam tikrą socialinę funkciją, teikia visuotinės nariams svarbias paslaugas. Ji sakė, jog yra Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narė.

Komitete rengiamos nuomonės dėl Europos Komisijos ir Europos Parlamento siūlomų teisės aktų. Pastaruoju metu ES institucijose  rengiami teisės aktai, t.y Ketvirtasis  geležinkelio dokumentų rinkinys, dėl Bendros Europos geležinkelių erdvės kūrimo ir geležinkelių transporto paslaugų rinkų atvėrimo.

Jeigu bus priimti šie teisės aktai, tai turės įtakos ir  Lietuvos geležinkelių darbui.

Konferencijoje dalyvavo Taksi vairuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gediminas Sabaitis, Energetikų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Rimtautas Ramanauskas.

0 komentaras
0

Palikti komentarą