Anykščiuose vyko seminaras „Socialinio dialogo svarba, trišalės ir dvišalės tarybos“

autorius Solidarumas

Anykščiuose organizuotas seminaras „Socialinio dialogo svarba, trišalės ir dvišalės tarybos“. Renginys vyko vykdant bendrai ESF ir „Solidarumo“ lėšomis finansuojamą projektą „Socialinio dialogo vystymas ir interesų derinimas, siekiant racionalių sprendimų, ekonominės ir socialinės pažangos“ (VP1-1.1-SADM-02-K-01-009).

Seminare dalyvavo Anykščių rajono dirbančiųjų profesinės sąjungos “Solidarumas” nariai, rajono verslininkai ir savivaldybės atstovai.

Seminaro metu buvo vedami mokymai apie socialinio dialogo sampratą, lygmenis, turinį ir svarbą. Taip pat apie trišales tarybas, jų veiklą, sudėtis ir nųdienos aktualijas, socialinių partnerių gebėjimų ugdymą dalyvaujant socialinio dialogo procese.

Aktyviai į diskusijas įsijungė Anykščių rajono verslininkai, savivaldybės jaunimo reikalų tarybos ir rajono savivaldybės administracijos atstovai.

Pranešimus skaitė savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas L.Pakeltis, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos atstovas jaunimo reikalams Ilja Malkinas, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto atstovė Indrė Vareikytė, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė, atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė bei  Anykščių rajono dirbančiųjų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Alvyda Verikienė.

Susirinkusieji kalbėjo apie Anykščių rajono problemas – didelį jaunimo nedarbą, naujų darbo vietų stygių.

Rajono verslininkas ir savivaldybės tarybos narys L.Pakeltis teigė, jog kovojant su nelegaliu darbu, valstybei būtų tikslinga kurį laiką darbą radusiam žmogui palikti ir kompensacijas už komunalines paslaugas, kitas pašalpas, tam, kad jis sutiktų dirbti oficialiai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento vyriausiasis patarėjas Steponas Kulbauskas teigė, jog jaunimo politika yra integrali politika, įtraukia ne tik Socialinės apsaugos ir darbo miniteriją, bet ir Ūkio, Švietimo reikalų ministerijas. Jis atkreipė dėmesį į jaunimą, kuris nelanko mokyklos, nesimoko ir nedirba. Tokiam jaunimui intensyvią pagalbą teiks Lietuvos darbo birža.

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto atstovė Indrė Vareikytė supažindino susirinkusiuosius su EERK veikla, taip pat pristatė šalių, kuriose jaunimo nedarbas yra labai mažas šios problemos sprendimo gerąją patirtį.

Seminaro dalyviai aktyviai diskutavo apie socialinio dialogo Lietuvoje plėtojimo galimybes ir naudą, bei užmezgė naudingus kontaktus, padėjo pradžią ateities darbams.

{phocagallery view=category|categoryid=140}

0 komentaras
0

Palikti komentarą