Aptarta kaip pakelti skandalingai mažus Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų atlyginimus

autorius Solidarumas
santar bendr

2018 m. sausio 8 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” būstinėje Vilniuje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, jos pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, valdybos narys Ričardas Garuolis, teisininkas Vitalijus Jarmontovičius ir Socialinio draudimo profesinės sąjungos pirmininkas Vincas Kunca susitiko su Nacionalinio vėžio instituto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininke Gerda Sakalauskaite ir jos pavaduotoja Jekaterina Šemetova-Poce.

Nacionalinis vėžio institutas yra ypatingos svarbos gydymo įstaiga, kurioje gydomi ligoniai nuo vis labiau plintančių vėžinių susirgimų. Tačiau nepaisant to, kad šiai valstybinei gydymo įstaigai yra suteiktas išskirtinis statusas, jos gydytojojų ir slaugytojų atlyginimai yra žemiau Lietuvos medikų vidurkio!

Neapsikentę tokios neteisybės prieš keletą mėnesių, padedant Lietuvos profesinei sąjungai „Solidarumas” ir ypač asmeniškai Vincui Kuncai, šioje gydymo įstaigoje buvo įkurta Nacionalinė vėžio instituto darbuotojų profesinė sąjunga. Šiuo metu Nacionaliniame vėžio institute iš 900 jos darbuotojų virš 400 yra susivieniję į profesinę sąjungą, todėl Darbo taryba nebus steigiama.

Dėl skandalingai mažų atlyginimų šioje gydymo įstaigoje pradėjo trūkti ne tik gerų gydytojų, radiologų, bet ir kitų gydytojams talkinančių specialistų. Dėl šių specialistų trūkumo susidarė ilgos eilės, norint gauti sveikatos tyrimų išvadas. Dėl to ligoninė negauna pajamų, o tai savo ruožtu mažina galimybes didinti darbuotojams atlyginimus.

Nacionalinio vėžio instituto statusas taip pat yra neaiškus, nes nors jame teikiamos gydymo paslaugos, institutas priklauso ne Sveikatos apsaugos, o Švietimo ir mokslo ministerijai. Nėra aišku kaip bus jos darbuotojams taikoma Medicinos šakos kolektyvinė sutartis, kas laukia darbuotojų po šiuo metu planuojamos pertvarkos, sujungiant institutą su „Santaros” klinikomis, kaip bus keičiama apmokėjimo už darbą tvarka. Šiuo metu naujoji profesinė sąjunga ruošiasi sudaryti kolektyvinę sutartį.

Susitikime buvo aptartas ir sudarytas tolimesnių veiksmų planas, kaip išspręsti šias darbuotojams iškilusias problemas.

santar 1

santr2

0 komentaras
0

Palikti komentarą