Ar žodžiai pavirs veiksmais?

autorius Jovita

Šianien Porto mieste, Portugalijoje, prasideda Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio vadovų susitikimas, kuriame bus diskutuojama socialiniais klausimais. Europos profesinių sąjungų konfederacijos (toliau ETUC) generalinis sekretorius Lukas Visentini (Luca Visentini) vakar pareiškė, kad jis tikisi jog žodžiai pavirs veiksmais. Jis taip pat atskleidė, kad Europos Sąjungos šalys iki šiol nepakankamai skyrė demesį ir ėmėsi veiksmų, kad būtų įgyvendintas 2017m. priimtas Socialinių teisių ramstis.

Išplatintame pranešime spaudai ETUC generalinis sekretorius teigė, kad kad socialinių teisių ramstis turi būti paverstas socialiniais įstatymais, paremtais reikalingu finansavimu ir pridūrė: „Visa kita yra bla, bla“.
Jis taip pat sakė, kad be socialinės dimensijos klimato kaita ir skaitmeninis perėjimas žlugs. Arba vėl sukurs socialines ir ekonomines dykumas daugelyje Europos Sąjungos sričių. Praeityje turime per daug pavyzdžių, kai buvo sunaikintos darbo vietos dėl klimato kaitos, skaitmenizacijos, automatikos, dėl globalizacijos ir restruktūrizavimo, o mes nesirūpinome žmonėmis. ,,Mes norime teisingo perėjimo, kuris reiškia, kad turime kurti darbo vietas tose pačiose bendruomenėse, kur buvo sunaikintos darbo vietos “.

ETUC profesinių sąjungų diskusiją, kuri vyko dieną prieš Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio vadovų susitikimą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=5RPYFJZsG0w

0 komentaras
0

Palikti komentarą