Berlyne jaunimas garsiai kvietė ES politikus baigti kalbas ir pradėti aktyviai spręsti jaunimo nedarbo problemą

autorius Solidarumas

Vokietijos profesinė sąjunga DGB šalies sostinėje organizavo Europos profesinių sąjungų jaunimo konferenciją kaip alternatyvą Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir Prancūzijos prezidento Francois Hollande konferencijai del jaunimo įdarbinimo.

Jaunimas ragina atsisukti veidu į krizę ir suteikti galimybę nuomonę išreikšti jaunimui. Jaunimo piketo Berlyne pagrindinis šūkis – “Jaunimas pareiškia! Pakaks kalbėti, pradėkite veikti dabar”.

Konferencijos metu Europos šalių- Italijos, Vokietijos, Airijos, Ispanijos, Portugalijos, Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos jaunimas pristatė jaunimo nedarbo situaciją savo šalyse. Daugumos šalių vyriausybės ekonomines problemas sprendžia tik taupant ir mažinant išlaidas, neinvestuojant į naujų darbo vietų kūrimą ir ekonomikos skatinimą.

Lietuvoje jaunimo nedarbas siekia beveik 22 procentus, Vokietijoje šiek tiek daugiau nei 7 procentus, bendrai visoje ES 23,5 procento.

Konferencijoje dalyvavęs Vokietijos profesinės sąjungos DGB Prezidentas Michael Sommer teigė, jog ES gerokai daugiau pinigų skiria bankų gelbėjimui nei jaunimo nedarbo problemos sprendimui.

Jaunimo delegacija susitiko su Vokietijos kancliare Angela Merkel. Kanclerė dėl didelio užimtumo susitikimui skyrė 10 minučių, kurių metu apsikeista nuomonėmis ir požiūriais į jaunimo nedarbo problemos sprendimą. Ji pabrėžė, kad negelbėjant bankų, arba skiriant tam mažiau lėšų, kiltų dar didesnė krizė.

Konferencija aukščiausią tašką pasiekė jaunimo piketu prie parlamento rūmų. Būgnų ir švilpukų garsais jaunimas ragino politikus baigti kalbas apie jaunimo nedarbo problemą ir jos sprendimą ir galų gale imtis aktyvių šios problemos sprendimo veiksmų.

Akimirkos iš konferencijos ir piketo nuotraukų fotogalerijoje.
{phocagallery view=category|categoryid=151}

0 komentaras
0

Palikti komentarą