Briuselyje iškilmingai paminėta Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai pradžia

autorius Solidarumas

Belgijos sostinėje Briuselyje iškilmingai paminėta Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai pradžia- Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas šiai progai skyrė išskirtinį dėmesį.

Liepos 10- ąją, pirmąją EESRK plenarinės sesijos dieną kalbėjo Europos parlamento narys, buvęs Lietuvos Respublikos valstybės vadovas ir Sąjūdžio lyderis Vytautas Landsbergis.

EESRK nariams jis pasakojo apie aplinkybes, kurios lėmė Lietuvos išsivadavimą iš Sovietų sąjungos, džiaugėsi, jog Lietuva tapo ES nare.  Plenarinėje sesijoje dalyvavę per 200 Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narių iš 28 ES šalių stebėjo vaido filmą  apie Lietuvos kelią į nepriklausomybę, Sąjūdžio susikūrimą, Baltijos kelią. EESRK nariai galėjo išsakyti savo pastebėjimus, užduoti klausimus profesoriui V.Lansdbergiui.  

Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” tarptautinė sekretorė, EESRK narė, II grupės viceprezidentė Daiva Kvedaraitė pabrėžė, kad ji kaip komitete atstovauja organizaciją, Lietuvos profesinę sąjungą “Solidarumas”, kurios ištakos kaip tik yra Lietuvos nepriklausomybės Sąjūdyje. Tuomet prieš 25 metus pradėjo kurtis nepriklausomos profesinės sąjungos – darbininkų sąjungos, kad įrodytų, jog darbininkai taip pat remia nepriklausomos Lietuvos idėją.

Tuo metu bandyta manipuliuoti dirbančiaisiais, neva jie nepalaiko Sąjūdžio idėjų, tačiau darbininkai ryžtingai stojo į Sąjūdžio pusę. Šiandien reikai sugrąžinti tikėjimą Europa, jos pamatinėmis vertybėmis. Žmonės nori daugiau socialinio teisingumo ir sąžiningumo, moralumo.

Vakare EESRK pastate vyko Lietuvos vakaras, kurio metu buvo pristatoma Lietuvos kultūra, tradiciniai patiekalai, folkloras.
{phocagallery view=category|categoryid=152}

0 komentaras
0

Palikti komentarą