Darbo ginčų komisija priteisė darbo užmokestį

autorius Solidarumas

Liepos 10 dieną VDI III-oji DGK (darbo ginčų komisija), susidedanti iš pirmininko Albert Oleškevič, narių Jovitos Meškauskienė, Jolantos Žilinskienės ir sekretorės Audronės Baršienės nagrinėjo darbo ginčus.

Ieškovas R.B. kreipėsi į DGK dėl neišmokėto darbo užmokesčio, kompensacijos už  nepanaudotas atostogas, vidutinio darbo užmokesčio už uždelstą atsiskaityti laikotarpį priteisimo iš UAB „My Trade Co“. Ieškovas dirbo UAB „My Trade Co“ įmonėje portalo administratoriumi, Vilniuje, įmonėje, kuri įregistruota adresu Aukštaičių g. 8, Utena. Vieną dieną atėjęs į darbą įmonės savininkas, Norvegijos pilietis, pranešė, kad nutraukiama įmonės veikla ir paprašė darbuotojų parašyti prašymus išeiti iš darbo savo noru.

Dalis darbuotojų tai padarė, ieškovas buvo tame tarpe. Deja, bet su darbuotojais, parašiusiais pareiškimus išeiti iš darbo, darbdavys neatsiskaitė. Komisija tenkino ieškovo reikalavimą ir priteisė 3389,35Lt.,(atskaičius mokesčius) darbo užmokestį už balandžio,gegužės mėn. ir dalį birželio mėn., nepanaudotų atostogų kompensaciją, vidutinį darbo užmokestį už uždelstą atsiskaityti laikotarpį iki komisijos posėdžio dienos.

Ieškovė L.K. kreipėsi į DGK dėl jai neišmokėtų su darbo santykiais susijusių išmokų UAB „Hanas“ (laiku neišmokėtas DU). Posėdyje dalyvavusi ieškovė paaiškino, kad jau kuris laikas nedirba įmonėje, bet iš jos nėra atleista, jei nesumokėta dalis darbo užmokesčio. Komisija priteisė ieškovei darbo užmokestį už gegužės ir birželio mėnesius po 1000 Lt., nurodydama išmokėti vieną darbo užmokestį skubos tvarka ir delspinigius už laiku neišmokėtą darbo užmokestį.

Ieškovė L.S. kreipėsi į DGK dėl drausminės nuobaudos panaikinimo. Ieškovė L.S. dirba teisininke SĮ „Vilniaus miesto būstas“, direktorius jai skyrė drausminę nuobaudą – pastabą už netinkamą pareigų vykdymą dėl darbuotojo kaltės. Komisija posėdį atidėjo liepos 30d. ir paprašė šalių pateikti papildomus dokumentus, bei paaiškinimus.

Ieškovas V.V. kreipėsi į DGK dėl drausminės nuobaudos panaikinimo. Ieškovas dirba VĮ „Tarptautinis Vilniaus oro uostas“, įmonės generalinis direktorius skyrė drausminę nuobaudą – pastabą už netinkamą savo pareigų atlikimą. Komisija posėdį atidėjo liepos 24d. ir paprašė atsakovo pateikti papildomus dokumentus.

Ieškovas UAB „ARJ Construction“ kreipėsi į DGK dėl buvusio darbuotojo padarytos žalos išieškojimo. UAB „ARJ Construction“  buvęs darbuotojas su įmonei priklausančiu automobiliu sukėlė eismo įvykį ir pasišalino iš įvykio vietos. DGK posėdį atidėjo nes į jį neatvyko atsakovas ir nebuvo aišku ar jam buvo įteiktas pranešimas apie dalyvavimą posėdyje.

Parengė Jovita Meškauskienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą