Darbo ieškantis jaunimas gavo neįkainojamus profesoriaus R.Jasinavičiaus patarimus

autorius Solidarumas

Vasario 5 dieną Vilniaus teritorinėje darbo biržoje darbo ieškantis jaunimas dalyvavo profesoriaus Rimvydo Jasinavičiaus seminare „Enterprenerystės įgūdžiai: kaip tapti ir būti lyderiu nuolatinėje kovoje dėl pajamų“. Seminaras organizuotas įgyvendinant Europos komisijos finansuojamą projektą „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“.

Sveikinimo žodį taręs Vilniaus teritorinės darbo biržos direktorius Juozas Kankevičius, pastebėjo,  kad labai svarbus darbdavių ir kitų socialinių partnerių vaidmuo siekiant įgyvendinti „Jaunimo garantijų“ iniciatyvas ir  sparčiau įtraukiant jaunimą į darbo rinką, apžvelgė Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. rugsėjo 25 d. nutarimu patvirtintos Užimtumo didinimo 2014 – 2020 metų programos, „Jaunimo garantijų“ iniciatyvų  įgyvendinimo aspektus. Jaunimui palinkėjo aktyviai planuoti asmeninę karjerą.

VšĮ „Projektų valdymo ir mokymo centro“ vykdančioji direktorė Ramunė Mereckienė, bei projekto „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“ vadovė pristatė projekto veiklas,  galimybes jaunimui atrasti praktikos ir darbo vietas.

„Šis projektas tai nauja galimybė užmegzti socialinių partnerių ir Vilniaus teritorinės darbo biržos ilgametį bendradarbiavimo tinklą, didinantį jaunimo užimtumo galimybes Vilniaus apskrityje“,- kalbėjo R.Mereckienė.

Vaidotas Petronis, VŠĮ Projektų valdymo ir mokymo centras direktorius pristatė projektą, jo naudą, įsidarbinimo galimybes.

Vaiva Poškaitė-Tomaševič, Lietuvos Darbo Federacijos Jaunimo organizacijos vicepirmininkė ir Jaunimo profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas Vytautas Kašėta pristatė profsąjungų reikšmę, jų svarbą visuomenėje, pasiekimus.

Profesorius seminare dalyvavusį jaunimą skatino susimąstyti, klausė kur jauni žmonės mokomi uždirbti pinigus. Nuo pat vaikystės žmogus mokomas ne uždirbti pinigus, o kitų, tiesioginio ryšio su pajamomis neturinčių dalykų – gauti kuo geresnius pažymius mokykloje, įstoti į universitetą, gauti diplomą, išsilavinimą ir t.t.

R.Jasinavičius teigė, jog nauda, kurią sukuria darbuotojas turi būti didesnė už darbuotojui mokamą atlyginimą. Darbdavys niekada neatleis iš darbo ir visaip skatins jam didelę pridėtinę vertę sukuriančius darbuotojus.

Profesorius R.Jasinavičius pristatė rezultato siekimo strategiją, piniginių pajamų tipus, būdus savo finansiškai geresnei ateičiai susikurti.

Darbo ieškantis jaunimas labai aktyviai dalyvavo seminare, uždavinėjo klausimus, užsirašydavo svarbiausias mintis.

Po seminaro vyks susitikimas su potencialiais darbdaviais, kurie priims jaunimą praktikai. Po praktikos darbdaviai galės įsidarbinti praktikantą ir gauti darbo biržos paramą darbo vietai išlaikyti.

Tokie seminarai vyks visose Vilniaus apskrities savivaldybėse.

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija kartu su partneriais Vilniaus teritorinė darbo birža, Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas”, Lietuvos darbo federacijos Jaunimo organizacija, Viešoji įstaiga Projektų valdymo ir mokymo centras.

Įgyvendinant projektą siekiama suteikti galimybes jaunimui  patekti į darbo rinką ir joje išlikti, derinant  darbinius ir įsidarbinimo gebėjimus su darbdavių darbo paklausos reikalavimais.
{phocagallery view=category|categoryid=204}

0 komentaras
0

Palikti komentarą