Elektrėnuose 223 asmenys šiandien laukia socialinio būsto

autorius Solidarumas

Spalio 3 dieną Elektrėnuose vyko informacinis susitikimas profesinės sąjungos nariams apie pašalpų skyrimo teisinį reglamentavimą, kuriame dalyvavo LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Dobrovolskienė, Elektrėnų savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Violeta Šimkūnienė, pavaduotoja Vilija Kaškelevičienė, Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyresnysis specialistas Stasys Ščiukaitis.

Elektrėnuose 223 asmenys šiandien laukia socialinio būsto, yra sudarytos 5 eilės. 29 neįgalūs asmenys laukia socialinio būsto eilėje, 65 asmenys daugiavaikių šeimų eilėje. Socialiniam būstui įsigyti ar renovuoti per metus skiriama apie 135 000 Lt. Socialinio būsto gyventojai šiai dienai yra skolingi Elektrėnuose apie 400 000 Lt, už komunalines paslaugas ir nuomą. Socialinio būsto nuomos kainą nustato savivaldybė, kuri šiai dienai yra 1 litas 1 kvadratinį metrą.

Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyresnysis specialistas Stasys Ščiukaitis teigė, kad šiuo metu imdami socialinį būstą gyventojai stengiasi atsakingiau priimti sprendimą. Daugelis nori nedidelio būsto, tam, kad mažiau mokėtų komunalinių mokesčių.

„Elektrėnų savivaldybėje vidutiniškai yra apie 1000 socialinės paramos gavėjų, lyginant su kitomis savivaldybėmis, tai nėra daug“, – teigė Aldona Dabrovolskienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos skyriaus vyriausioji specialistė.

Susitikime buvo klausta, kaip išspręsti tam tikras asmenines problemas ir buvo gauti atsakymai.

LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, kad socialiniai klausimai visada buvo ir yra labai svarbūs mūsų profesinei sąjungai. Didžiausia mūsų visų bėda – tai maži atlyginimai. Žmogus, gyvendamas socialiniame būste neturi galimybės mokėti tokio mažo nuomos mokesčio, o užmokėjus už komunalines paslaugas – nebelieka pinigų maistui. Spalio 7 d. bus minima Oraus darbo diena, pirmininkė pakvietė dalyvauti eisenoje, kuri organizuojama Vilniuje.

Susitikimą organizavo Elektrėnų regiono profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Birutė Grybauskienė

Parengė Jovita Pretzsch

{phocagallery view=category|categoryid=257}

0 komentaras
0

Palikti komentarą