Europos Parlamentas pritarė Direktyvai dėl minimalios algos

autorius Ričardas

2021 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamentas (EP) balsavo už tai, kad būtų pradėtos derybos su Europos Taryba dėl Minimalaus atlyginimo direktyvos. EP rėmėsi Parlamento užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pranešimu, kuriame patvirtinta, jog minimalus atlyginimas turėtų užtikrinti orų gyvenimo lygį, kolektyvinės derybos turėtų būti sustiprintos šalyse, kuriose jos apima mažiau nei 80 proc. darbuotojų, be to, turi būti gerbiami nacionalinių valdžios institucijų įgaliojimai ir socialinių partnerių savarankiškumas, nustatant  atlyginimus.

„Dabar svarbu, kad ES šalių ministrai patvirtintų savo derybines pozicijas, ir vyktų diskusijos dėl tolesnių veiksmų“, – rašoma Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) pranešime.

ETUC generalinio sekretoriaus pavaduotoja Ester Lynč (Esther Lynch) komentuodama šį Europos parlamento sprendimą pareiškė, kad orūs atlyginimai yra ne tik teisingas dalykas darbuotojų atžvilgiu, bet ir suteikia postūmį visai ekonomikai, nes mažai uždirbantys darbuotojai negali įsigyti daugiau prekių savo šeimos ir vaikų poreikiams ir turi tenkintis tik būtiniausiomis prekėmis ir paslaugomis.

Ji pažymėjo, kad Direktyva dėl minimalios algos, kuri pakels minimalias algas ir paskatins kolektyvines derybas, yra reikalinga visiems Europos Sąjungos darbuotojams ir jos ekonomikos atsigavimui.

Lietuvos darbuotojams ši direktyva yra labai svarbi, nes ji skatins didinti ne tik minimalų, bet ir kitus mažus darbuotojų atlyginimus, bei kolektyvinių sutarčių sudarymą, kuris Lietuvoje yra vienas mažiausių Europoje.

Daugiau skaityti čia. https://www.etuc.org/en/pressrelease/minimum-wages-vote-critical-milestone-not-end-road