Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto vadovas kreipėsi į Lietuvos Respublikos aukščiausius vadovus

autorius Solidarumas

ETUCE vadovas Martin Rømer kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, Seimo pirmininkę L. Graužinienę, Seimo švietimo,  mokslo ir kultūros komiteto pirmininką R. Paliuką bei Švietimo ir mokslo ministrę A. Pitrenienę dėl švietimo situacijos Lietuvoje.

Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer raštu kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl švietimo situacijos Lietuvoje. Jis premjerui priminė, jog daugiau nei prieš metus jų susitikimo metu buvo konstatuota, kad Lietuvos švietimo sistemai reikalingi dideli pokyčiai. Po susitikimo Premjero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė iš Švietimo ir mokslo ministerijos bei profesinių sąjungų atstovų, kurios darbo išvadoms, Vyriausybė, regis,  pritarė.

Nematydamas teigiamų poslinkių, ETUCE vadovas M. Rømer š. m. gruodžio 3 d. dar kartą apsilankė Vilniuje, kur susitiko su Švietimo ir mokslo ministre, Seimo pirmininkės pirmuoju pavaduotoju, Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininku, kitais Seimo nariais. Šio susitikimo metu jis ieškojo priežasčių, kodėl per metus nieko neįvyko. Deja, tinkamų paaiškinimų taip ir nerado.

Pasak M. Rømer, suprantama, kad šalyje yra ir kitų svarbių prioritetų, tokių kaip padidėjusios išlaidos gynybai, tačiau Vyriausybė daro didelę klaidą, neįgyvendinama derybinės darbo grupės susitarimų, kadangi pokyčiai padėtų sutaupyti lėšas švietimo sistemoje ir prisidėtų prie mokytojų atlyginimų didinimo.

Vyriausybės gautos EBPO ataskaitos bei Pasaulio banko duomenų išvados sutampa su ETUCE vadovo požiūriu, kad Lietuvos švietimo sistema yra neefektyvi.

M. Rømer teigimu, švietimo profesinių sąjungų rengiamas įspėjamasis streikas yra natūrali reakcija į nevykdomus susitarimus.

ETUCE remia kolegas ir, jeigu iki Kalėdų nebus lemiamų pokyčių, žada oficialiai kreiptis į Tarptautinę darbo organizaciją (TDO) dėl nepriimtinų Lietuvos mokytojų darbo sąlygų. ETUCE taip pat kreipsis į Europos Komisiją ir kels klausimą dėl lėšų iš ES struktūrinių fondų, kurias Lietuva gauna švietimui, panaudojimo, kadangi Lietuvoje jos naudojamos neefektyviai.

ETUCE vadovas M. Rømer tikisi, kad Vyriausybė nedelsdama imsis veiksmų ir pradės susitarimų, priimtų derybinėje darbo grupėje, įgyvendinimo procesą.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?