Farmacininkams nebus ilginamas darbo laikas ir trumpinamos atostogos

autorius Solidarumas

Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Vaistinių asociacija  teikia siūlymus Lietuvos Respublikos trišalei tarybai pritarti siūlymui pakeisti Vyriausybės 2003-07-18 nutarimus  Nr. 491 ir  2003-09-30  Nr. 1195 pagal kuriuos farmacijos specialistams už  darbą susijusį su didesne nervine, emocine, protine įtampa bei profesine   rizika  ir kurių darbo sąlygos yra specifinės suteikiamos pailgintos 35 kalendorinių dienų atostogos  ir  nustatoma sutrumpinta 36 valandų darbo savaitė.

Tokias atostogas ir darbo trukmę siūloma palikti tik tiems  farmacijos specialistams, kurie kontroliuoja (tiria) vaistų ir vaistinių medžiagų kokybę, gamina vaistus ir vaistines medžiagas.  Kitiems farmacijos specialistams, kurie pakuoja vaistus ir vaistines medžiagas, priima ir (ar) komplektuoja vaistus pagal užsakymus, išduoda (parduoda) vaistus ir vaistines medžiagas vaistinėse  siūloma  nebeduoti prailgintų atostogų ir  netrumpinti darbo savaitės.

2014 m. liepos 17 d.  šis klausimas buvo pateiktas svarstyti ir svarstomas  Lietuvos Respublikos trišalės tarybos nuolatinėje  darbo santykių  trišalėje komisijoje. Darbdaviai informavo, kad pagal jų atliktą profesinės rizikos vertinimą farmacijos specialistų profesinė rizika yra priimtina, todėl nelieka pagrindo  trumpinti darbo laiką ir ilginti atostogų trukmę.

Tam kategoriškai prieštaravo profesinės sąjungos ir  trišalės  komisijos valdžios atstovai, kurie pareikalavo papildomo ir visapusiško  farmacijos specialistų darbo sąlygų tyrimo, nes reikalavimai farmacijos specialistų kvalifikacijai ir atsakomybei išaugo, farmacijos specialistas įgyja dalį gydytojo pareigų, nes turi žinioti ir pasiūlyti pigesnes ar kitokias alternatyvas  gydytojo išrašytiems receptiniams vaistams, paaiškinti jų vartojimą ir kt.

Todėl Nuolatinė  trišalė komisija nutarė pasiūlyti Vaistinių asociacijai toliau analizuoti ir vertinti farmacijos specialistų darbo specifiką jų patiriamą  didesne nervinę, emocinę, protinę įtampą bei profesinę  riziką.

Vyr.  teisininkas P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą