Įkurta Lietuvos vandentvarkos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“

autorius Solidarumas

Sausio 12 dieną buvo įkurta Lietuvos vandentvarkos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“ iš Ukmergės, Šiaulių ir Anykščių vandenų darbuotojų atstovų – profesinių sąjungų. Organizacijos pirmininke buvo išrinkta „Anykščių vandenys“ profesinės sąjungos pirmininkė Roma Tylienė, pavaduotoja „Ukmergės vandenys“ profesinės sąjungos tarybos narė Elena Urbonavičienė. Į tarybą buvo išrinkti: Roma Tylienė, Tatjana Barkauskienė, Valerija Jarukienė, Elena Urbonavičienė, Miroslavas Vaitkevičius.

Sausio 28 dieną Anykščių vandenyse lankėsi delegacija iš Ukmergės vandenų. Profesinių sąjungų atstovai bendrai aptarė kokie gali būti veiklos tikslai – atlyginimų politikoje, darbų saugos ir darbuotojų darbo sąlygų gerinime. Šiuo metu už vienodą darbą mokamas skirtingas atlyginimas, nes viskas priklauso nuo savivaldybės, kurioje dirba darbuotojas. Anykščių vandenų direktorius, dalyvavęs susitikime pranešė, kad jei pasikeitus darbo kodeksui įmonės kolektyvinė sutartis galios tik įmonės darbuotojams, tuomet padidės darbo administracijai, nes reikės perorganizuoti visą darbo apmokėjimą ir kitus klausimus, kuris šiuo metu yra aptartas įmonėje veikiančioje kolektyvinėje sutartyje.

Kovo 12 dieną Palangoje vyko seminaras Lietuvos vandentvarkos profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariams, kurio metu pirmininkė Kristina Krupavičienė pristatė naują socialinį modelį. Seminaro metu buvo kalbėta ir apie tai, kaip geriau atstovauti savo narius įmonėje, šakoje ir nacionaliniu lygmeniu.

Lietuvos vandentvarkos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Roma Rylienė ir pavaduotoja Elena Urbonavičienė planuoja balandžio antroje pusėje susitikti su Vandentiekio įmonių asociacijos prezidentu Broniu Miežutavičiumi dėl socialinio dialogo vystymo galimybių ir bendradarbiavimo sektoriuje.

Parengė Jovita Pretzsch

{phocagallery view=category|categoryid=336}

0 komentaras
0

Palikti komentarą