„IndustriAll Europe“ praneša

autorius Jovita

„IndustriAll Europe“ (vert. pramonė visiems) laikosi pozicijos dėl Europos Sąjungos ekonomikos valdymo, kurioje politikos formuotojams ir darbdaviams keliami reikalavimai reformuoti politikos sistemą, kuri galėtų sąžiningai ir įtraukiai įgyvendinti ekologišką ir skaitmeninę transformaciją.
„IndustriAll European Trade Union“ ragina laipsniškai reformuoti Europos Sąjungos ekonomikos valdymo sistemą. Tai yra tiesioginis atsakas į Europos Komisijos atnaujintą viešą diskusiją šiuo klausimu.
Būtina skubiai reformuoti ES ekonomikos valdymo sistemą, kuria būtų skatinama socialinė reforma ir sprendžiama nelygybė, kad būtų galima investuoti, kad ES dekarbonizacijos ir skaitmeninimo darbotvarkės būtų įgyvendintos sąžiningai ir įtraukiu būdu. Be tokios laipsniškos reformos Europa gali grįžti prie griežtų ekonominių ir fiskalinių taisyklių, buvusių prieš pandemiją. Gali baigtis palanki fiskalinė politika, reikalinga Europos pramonei paversti ekologiška ir skaitmenine pasaulio lydere. Tai taip pat gali reikšti grįžimą prie taupymo ir taupymo politikos, priimtos po 2008–2009 m. finansų krizės, įvedusios Europos ekonomiką į gilų nuosmukį.
Europa turi ir toliau rodyti, kad pasimokė iš praeities klaidų, kaip tai darė nuo COVID-19 krizės pradžios, pasirinkdama pagalbines fiskalines ir ekonomines priemones. Šios priemonės padėjo išlaikyti ekonomiką ir užkirsti kelią pražūtingam scenarijui. Bet kokia kaina reikia vengti ankstyvo pasitraukimo. Pandemijos metu nelygybė jau gerokai išaugo, nesvarbu, ar kalbėtume apie ekonominę nelygybę, švietimo prieinamumą, ar skaitmenizavimo ir pramonės dekarbonizacijos būklę įvairiose Europos šalyse. Atotrūkis tik didės, jei nebus įgyvendinama progresyvi fiskalinė ir ekonominė politika, leidžianti būtinoms investicijoms visose valstybėse narėse.
Isabelle Barthès, industriAll Europe generalinio sekretoriaus pavaduotoja, sakė:
„Atgavimą politiniai lyderiai pristatė kaip pažadą „atstatyti geriau“. Greitas grįžimas prie ekonominės ir pinigų drausmės būtų didžiulė klaida ir dėl to daugelis atkūrimo ir pertvarkos pastangų taptų nereikalingomis.
Valstybės įsikišimas padėjo visiems. Europa turi parodyti, kad pasimokė iš praeities klaidų – griežto taupymo ir fiskalinės ortodoksijos. Negalime sau leisti daryti tų pačių klaidų tuo metu, kai auga antidemokratiniai judėjimai ir populizmas, o klimato krizė stiprėja.
„IndustriAll Europe“ dalyvaus Europos Komisijos viešose konsultacijose dėl ES ekonomikos valdymo sistemos peržiūros.

Parengė LPS ,,Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch.

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?