Jaunimas dalyvavo Tarptautinės darbo dienos festivalyje Paryžiuje

autorius Solidarumas

Tarptautinę darbo dieną – gegužės 1- ąją Prancūzijos profesinė sąjunga CFDT Paryžiuje organizavo „Darbo laiko festivalį“, kuriame dalyvavo apie 5000 jaunimo, tame tarpe ir Jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai.

Renginio metu vyko įvairūs seminarai, mugės, neformalūs pokalbiai, apskritojo stalo diskusijos, interaktyvios konsultacijos. Kiekvienas iš dalyvių galėjo pasirinkti jam tinkamas darbo grupes, kadangi kiekviena sprendė skirtingas aktualias problemas ir klausimus – jaunimo įtraukimo į darbo rinką, darbo sąlygų kokybė, harmonija tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, ateities specialybės ir t.t.

Organizuotos ir pramoginės veiklos – muzikos grupių pasirodymai, įvairios viktorinos Europos sąjungos tematika.

Uždarame sporto aikštyne įrengtuose stenduose vyko specialybių mugė, CFDT profesinės sąjungos, bei kitų organizacijų, bendradarbiaujančių su profesine sąjunga prisistatymas.

Jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai aktyviai dalyvavo diskusijose apie jaunimo įtraukimo į darbo rinką priemones, Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo problemas Lietuvoje, kaip profesinės sąjungos gali prisidėti padedant jaunimui integruotis į darbo rinką.

Sakydamas sveikinimo kalbą gausiai susirinkusiai auditorijai, CFDT generalinis sekretorius Laurent Berger padėkojo Lietuvos profesinei sąjungai už palaikymą ir dalyvavimą jaunimo renginyje. Po kalbos CFDT generalinis sekretorius Laurent Berger priėjo pasikalbėti su Jaunimo profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovais, nusifotografavo bendrai nuotraukai.

Didžiausia vertė dalyvaujant tokiuose renginiuose – pasidalijimas patirtimi kaip pritraukti jaunimą į profesines sąjungas, sukurti sąlygas atsiskleisti ir tokiu būdu kurti stiprias profesines sąjungas, organizuoti panašaus pobūdžio renginius.

Parengė Vytautas Kašėta
{phocagallery view=category|categoryid=298}

0 komentaras
0

Palikti komentarą