Kaune vyko Lietuvos transporto darbuotojų profesinių sąjungų Forumo susirinkimas

autorius Solidarumas

Forumo pirmininkas Jonas Petraška trumpai informavo apie paskutinio Forumo sprendimų vykdymą. Lietuvos trišalei tarybai ir jos nariams pateiktas prašymas prie trišalės tarybos organizuoti komisiją transporto klausimais, kreiptasi į valstybinę darbo inspekciją dėl statistikos apie vairuotojų sveikatos lygį po 55 ir 60 metų amžiaus.

Kolkas atsakymai negauti.

Dėl tarptautinių profesinių sąjungų veiklos ir renginių trumpai informavo Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža.

Rugsėjo pradžioje vyko kelių ir kelių transporto profesinių sąjungų atstovų iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos susitikimas Estijoje Saaremos saloje.

Atstovai pasidalijo informacija apie situacijas šalyse.

Visose šalyse vykdomas spaudimas dėl darbuotojų darbo sąlygų menkinimo ir ypač dėl atlyginimų mažinimo, Lietuvoje ir Latvijoje ypač trūksta motyvacijos darbdaviams, dėl to nevyksta derybos dėl šakinių kolektyvinių susitarimų.

Susitarta susitikimo dalyvių vardu paruošti bendrus pareiškimus Vyriausybėms ir įteikti Tarptautinės transporto federacijos akcijos savaitėje (2013 m. spalio 7-13 d.). Forumas su nedideliu papildymu (tekstas apačioje, kol kas papildymas neįtrauktas) pritarė paruoštam projektui įteikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei.

Dėl profsąjungų žlugdymo ir veiklos trukdymo pranešimą padarė Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Ramūnas Narbutas.

Jis akcentavo apie tiesioginį darbdavių raginimą išstoti iš profesinės sąjungos.

Ramūnui Narbutui pavesta paruošti atitinkamą pareiškimą tuo klausimu, kuris būtų nukreiptas į konkrečias įmones ir kitas institucijas su perspėjimu, kad tokia darbdavių iniciatyva pažeidžia tarptautines ir Lietuvos teisines normas ir darbuotojų interesus.

Dėl socialinio dialogo Jonas Petraška informavo, kad kreipėsi į Ministrą Pirmininką savo vardu, partine linija ir gavo atsakymą, kad medžiaga perduodama Teisingumo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms.

Pirminių organizacijų informacija. Dė derybų dėl kolektyvinės sutarties UAB “Vilniaus viešajame transporte” pateikta informacija.

Vyksta derybos, tačiau dar nesiderėta dėl klausimų, tiesiogiai susijusių su finansavimu. Forumas įsipareigoja remti UAB “Vilniaus viešojo transporto” derybininkus, reikalaujančius, kad kolektyvinė sutartis nebūtų menkesnė, negu buvo iki Vilniaus autobusų ir troleibusų įmonių reorganizavimo, kai tik to paprašys derybininkai.

UAB Šiaulių „Busture“ taip pat svarstytas klausimas dėl derybų problemų dėl kolektyvinės sutarties. Pritarta teikti pagalbą derybininkams.

Dėl Forumo narių ir dalyvių apskaitos pateiktas klausimyno projektas, kuris bus išplatintas pirminėms organizacijoms.

Peržiūrėti Profsąjungų įstatymo pakeitimai. Nutarta, kol kas konkrečių veiksmų nesiimti tačiau stebėti dėl galimų tolimesnių projektų tam įstatymui keisti ir aktyviai juos vertinti arba reikšti reikalavimus vienoms ar kitoms nuostatoms. Tuo pačiu buvo peržvelgta ir pasiūlymų paketas LR Darbo kodeksui. Nutarta nepritarti ir prieštarauti pasiūlymams visais įmanomais būdais.

Kitą susirinkimą nutarta organizuoti 2013 m. gruodžio mėn. 6 d. Vilniuje.
{phocagallery view=category|categoryid=164}

0 komentaras
0

Palikti komentarą