Kauno kalėjimų medikai kol kas iš darbo neišeis

autorius Solidarumas
ciuciulk mind

2019 m. birželio 16 d. Kaune įvyko Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ Kauno tardymo izoliatoriaus – pataisos namų skyriaus susirinkimas, kuriame dalyvavo profesinės sąjungos pirmininkės pareigas atliekanti Vita Subačiutė.

Profesinė sąjunga šioje įstaigoje susikūrė daugiau nei prieš metus. Nepaisant to, kad darbas su įstatymų pažeidėjais nėra lengvas, įstaigoje susikūrė draugiškas ir darnus medikų kolektyvas.

Tačiau pastaruoju metu vis daugiau medikų ruošiasi išeiti iš darbo ir pereiti dirbti į laisvėje esančias sveikatos priežiūros įstaigas, nes darbo ir apmokėjimo sąlygos ten yra geresnės.

Jei anksčiau įkalinimo įstaigų medikų atlyginimai buvo 50% didesni nei laisvėje dirbančių medikų, tai dabar jie suvienodėjo arba yra net mažesni nei laisvėje dirbančių medikų.

Nuo šių metų rugsėjo šis skirtumas padidės dar 15%, nes tokiu dydžiu augs laisvėje dirbančių medikų atlyginimai, kurie yra mokami iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o ne iš biudžeto kaip kalėjimo medikams.

Laisvėje dirbantys medikai retai patiria psichologinį pacientų smurtą, kuris yra įprastas įkalinimo įstaigose dirbantiems medikams.

Nors dabartinė Vyriausybė medikų atlyginimų didinimą paskelbė prioritetu, tačiau kalėjimo medikams atlyginimų didinti nesiruošia.

Dar labiau ieškoti darbo kitur medikus paskatino Kalėjimo departamento ir Teisingumo ministerijos nuo balandžio 1 d. pradėta vykdyti sveikatos priežiūros sistemos pertvarka, pajungiant kalėjimų medikus Laisvės atėmimo vietų ligoninei, kuri tarp kalėjimo medikų turi neigiamą įvaizdį dėl prasto jos darbo ir didžiulių skolų.

Medikus papiktino, kad ši pertvarka, kuri neišspręs mažų medikų atlyginimų problemos ir sukels chaosą įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros sistemoje, vykdoma neatsižvelgiant į specialistų ir profesinės sąjungos nuomonę.

Gegužės pabaigoje visų Lietuvos įkalinimo įstaigų sveikatos priežiūros darbuotojai išsiuntė Teisingumo ministrui ir Kalėjimo departamentui nepritarimą vykdomai reformai, atskleisdami neigiamas jos puses (skaityti čia), tačiau į jų pastabas buvo atsižvelgta tik tada, kai birželio 3 d. Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinė sąjunga „Solidarumas“ paskelbė, kad birželio 20 d. surengs įspėjamąjį streiką. (Skaityti čia)

Nors naujasis Kalėjimo departamento direktorius Virginijus Kulikauskas atidėjo liepos 1 d. numatytą pertvarką iki spalio 1 d., tačiau daugelis medikų neketina likti darbe, nes nebetiki, kad numatoma pertvarka bus vykdoma, atsižvelgiant į profesinės sąjungos ir specialistų pastabas, o artimiausiu metu bus rasta lėšų medikų atlyginimams didinti.

Įkalinimo įstaigų medicinos darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pareigas einanti Vita Subačiutė ragino darbuotojus dar neišeiti iš darbo, o palaukti streiko rezultatų. Ji kvietė medikus būti patriotais, kovoti už sveikatos priežiūros sistemą, kuriai daugelis atidavė savo gražiausius metus, ir dalyvauti ją keičiant, o ne išeiti darbo ir leisti jai sužlugti.

Kauno tardymo izoliatoriaus medikai sutiko kol kas iš darbo neišeiti ir aptarė būsimo įspėjamojo streiko eigą. (Skaityti čia)

0 komentaras
0

Palikti komentarą