Konferencija apie antiinfliacinę politiką

autorius Jovita

Dvi dienas Briuselyje vyko diskusijos apie antiinfliacinę politiką Europoje ir darbuotojų organizacijų vaidmenį, kuriose dalyvavo LPS ,,Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė ir jos pavaduotoja Jovita Pretzsch.
Pirmos panelinės diskusijos dalyviai, skirtos darbo užmokesčio politikai, vieningai pripažino pagrindinį socialinių partnerių ir socialinio dialogo vaidmenį padedant išsaugoti darbuotojų perkamąją galią. Tačiau nenuostabu, kad darbuotojų (Veselin Mitov, Podkrepa) ir darbdavių (Isaline Ossieur, BusinessEurope) perspektyvos dėl didesnio darbo užmokesčio indėlio į kainų lygį išsiskyrė. Kalbant apie politikos vaidmenį, Dennisas Radtke (Europos Parlamentas, ELP) pabrėžė, kad Europos Sąjunga, o ypač Europos Parlamentas, neatliko vadovaujančio vaidmens, kai reikėjo skubių sprendimų. Tačiau ES labai prisidėjo priėmusi direktyvą dėl tinkamo minimalaus darbo užmokesčio. Direktyva yra pagrindinė priemonė, kurią profesinės sąjungos gali nedelsdamos panaudoti palaikydamos savo darbo užmokesčio reikalavimus, tvirtino Torstenas Mülleris iš Europos profesinių sąjungų instituto ETUI, nurodydamas Belgijos, Austrijos ir Olandijos pavyzdžius.
Kita kovos su infliacija priemonė yra pinigų politika, kuri buvo antrosios panelinės diskusijos tema. Davidas Sondermannas (ECB) apžvelgė naujausius Europos centrinio banko veiksmus kovojant su infliacija. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad dabartinį kainų kilimą lėmė ne tik karas Ukrainoje ar pandemija, bet ir kainų augimo šokas ES. Tačiau, anot profesinių sąjungų, iki šiol centrinio banko vienas po kito einantys palūkanų normų kėlimai turi gana neaiškią įtaką infliacijai. Be to, atsižvelgiant į neigiamą jų poveikį augimui ir užimtumui, „išgydymas gali būti blogesnis už ligą“, – įspėjo Renaatas Hannsensas iš ACV. Clémentas Fontanas (Liuveno katalikų universitetas) pripažino, kad dabartinis ECB buvo atviresnis pripažinti tokių veiksnių, kaip augantis pelnas, indėlį į dabartinę infliacijos krizę. Jis pasiūlė, kad Frankfurte įsikūrusi institucija turėtų daugiau dėmesio skirti savo antriniams tikslams (augimui, užimtumui), o ne tik kainų stabilumui, ir paragino Europos Parlamentą bendradarbiauti.
ES išorės priklausomybė nuo svarbiausių žaliavų tiekimo buvo trečiosios grupės tema. Konfliktas Ukrainoje ir sankcijos Rusijai ypač lėmė energijos kainų augimą – vieną iš pagrindinių dabartinės infliacijos komponentų. Outi Slotboom (Europos Komisijos Vidaus rinkos GD) pristatė pagrindinius ES atviros autonomijos strategijos ramsčius, Sąjungos planą nutraukti priklausomybę nuo importo. Alexander Conway (Resilium) pabrėžė šios strategijos keliamus klausimus, ypač jos įgyvendinimo socialinį ir aplinkosauginį poveikį.

Daigiau: https://www.eza.org/en/about/eza-in-bruessel/bruessel-konferenz

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?