Kupiškio socialinės globos namuose

autorius Solidarumas
62391354 2733829283298672 8037597927968866304 n

2019 m. birželio 10 d. Kupiškio socialinės globos namuose lankėsi Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkės pavaduotoja Jovita Pretzsch ir Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Alma Nevierienė.

Viešnias sutiko Kupiškio socialinės globos namų profesinės sąjungos aktyvas. Deja, bet globos namų administracijos atstovai popietę darbe nepasirodė.

Profesinė sąjunga įstaigoje įsikūrė 2018 metais ir per savo trumpą veiklos laikotarpį priėmė į savo gretas daugiau nei trečdalį darbuotojų. Šiuo metu įstaigoje veikia profesinė sąjunga, vienijanti 32 darbuotojus iš 89, į tarybą buvo išrinkti 7 nariai. Profesinės sąjungos aktyvas papasakojo viešnioms su kokiomis problemomis susiduria savo kasdieniniame darbe.

Profesinė sąjunga, siekdama sudaryti įmonės kolektyvinę sutartį, jau kreipėsi raštu į savo vadovybę, yra paruoštas kolektyvinės sutarties projektas”, -sakė profesinės sąjungos pirmininkė Vida Macevičienė (nuotraukoje pirma iš dešinės). Tačiau derybos nevyksta.

Prieš mėnesį globos namuose pradėtos teikti Dienos centro paslaugos, kuriomis ten dirbantys darbuotojai džiaugiasi. Tik deja, ne visai viskas sureguliuota, trūksta darbuotojų. Darbuotojų darbo laikas baigiasi 16.00 val., o Dienos centro lankytojai išeina iš darbo 17.00 val. Yra ir kitų smulkių problemų, viena iš jų – auklėtojų kambaryje jau daugiau kaip pusę metų neatsidaro langas, o per tokius karščius tai net patalpos gerai išvėdinti nepavyksta. 

Viena iš darbuotojų svajonių, kad kolektyvinėje sutartyje atsirastų nuostata, jog darbuotojams būtų apmokamos kelionės į ir iš darbo išlaidos. Yra tokių darbuotojų, kurie važiuoja į darba 55 ir 35 kilometrus.

Praėjusį mėnesį vienas darbuotojas (redakcijai pavardė žinoma) gavo į rankas” 453 eurų, kelionei į darbą ir atgal, o išleido 150 eurų, taip gaudamas papildomas 303 eurų mėnesines pajamas.

Parengė Jovita Pretzsch

0 komentaras
0

Palikti komentarą