Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” kreipėsi į Vyriausybę

autorius Solidarumas
solidarumas

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Vyriausybę, ragindama užtikrinti darbuotojų lygias teises naudotis Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytomis darbo ir poilsio sąlygomis. Likus dienai iki Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atsiuntė raštą, kuris atskleidė, kad darbuotojams, kurie dirba savivaldybių ir valstybės įstaigose, turinčiose viešosios įstaigos statusą, Nacionalinė kolektyvinė sutartis negalioja.

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui gerb. Sauliui Skverneliui

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministrui gerb. Aurelijui Verygai

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrui gerb. Linui Kukuraičiui

 

DĖL NACIONALINĖS SUTARTIES TAIKYMO,

PROFESINĖS SĄJUNGOS NARIŲ NEDISKRIMINAVIMO

2020 m. spalio 21 d. Nr. 10-145

 

2020m. spalio 16 d. Vyriausybės vardu, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kartu su profesinėmis sąjungomis, tame tarpe Lietuvos profesine sąjunga „Solidarumas“ pasirašė Nacionalinė kolektyvinė sutartį.

Tai labai džiugi žinia mūsų nariams, kurie gauna papildomas garantijas. Tačiau mums kelia didelį susirūpinimą, kad viešųjų įstaigų darbuotojų, profesinių sąjungų narių, kuriems dėl mums neaiškiu priežasčių Nacionalinė kolektyvinė sutartis nebus taikoma.

Mūsų manymu, darbuotojai dirbantys viešajame sektoriuje neturi būti diskriminuojami dėl skirtingo įstaigų statuso. LR Vyriausybė, kaip socialinis partneris, parodė labai gerą pavyzdį privataus kapitalo įmonėms, kad dialogas su profesinėmis sąjungomis yra įmanomas, todėl siūlome nesustoti ir paskleisti gerąją patirtį ir leisti pasidžiaugti derybomis pasiektais rezultatais visiems viešojo sektoriaus darbuotojams, profesinių sąjungų nariams. Todėl labai prašome pasirašytos Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatas taikyti visiems viešojo sektoriaus darbuotojams profesinių sąjungų nariams, dirbantiems tiek biudžetinėse, tiek viešosiose įstaigose.

 

Pagarbiai ,

Pirmininkė Kristina Krupavičienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą