Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” ragina dėl karantino keisti įstatymus

autorius Solidarumas
krup kristina ofic1

2020 m. balandžio 3 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkę Rimantę Šalaševičiūtę, ragindama keisti įstatymus, kad gripo epidemijos sukeltos krizės pasekmės gyventojams būtų susilpnintos.

Vienas iš pasiūlymų yra leisti mokėti nedarbo išmokas darbuotojams, kurių darbo stažas yra tris mėnesiai. Šiuo metu nedarbo išmokas gali gauti tik asmenys turintys 12 mėnesių darbo stažą, todėl daug jaunimo dėl karantino uždarius įmones negali gauti nedarbo išmokų, nes dėl savo amžiaus nespėjo įgyti nustatyto vienerių metų darbo stažo.

 J.E. LR Prezidentui Gitanui Nausėdai           2020-04-0Nr. 10-039

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkei Rimantei Šalaševičiūtei

 

PAREIŠKIMAS

Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, SODROS duomenimis darbo netekti gali apie 80 000 žmonių.

Reaguodama į šias problemas, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ siūlo:

 

  1. Pakeisti LR Nedarbo socialinio draudimo įstatymo 5 straipsnio 1 punkto 1, kad teisę į nedarbo draudimo išmoką turėtų teritorinėje darbo biržoje įsiregistravę šio įstatymo 4 straipsnyje nurodyti asmenys, kuriems suteiktas bedarbio statusas, jeigu teritorinė darbo birža jiems nepasiūlė tinkamo darbo ar aktyvios darbo rinkos politikos priemonių ir jeigu jie atitinka bent vieną iš iš šių sąlygų – iki įsiregistravimo teritorinėje darbo biržoje turi ne mažesnį kaip trijų mėnesių nedarbo draudimo stažąo ne 12 mėnesių kaip yra nustatyta šiuo metu.

Dėl karantino daug jaunimo neteko darbo, o dėl nuo jų valios nepriklausančio trumpo darbo stažo jie neatitinka minėto straipsnio reikalavimų todėl negali gauti nedarbo draudimo išmokų, kurios leistų išgyventi krizės metu.

  1. Supaprastinti socialinių pašalpų, kompensacijų už komunalinės paslaugas, skyrimą ir mokėjimą ir suteikti galimybes neturintiems darbo gauti nedarbo išmokas per trumpiausią laikotarpį.

  2. Peržiūrėti Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 35 straipsnio 3 dalį dėl Aktyvių darbo rinkos politikos priemonių, siekiant padidinant asmeniui kompleksiškai taikomą finansavimą ir jo dažnumą.

  3. Peržiūrėti darbo rinkoje papildomai remiamų asmenų sąrašą, kuris yra apibrėžtas Lietuvos Respublikos užimtumo įstatymo 25 straipsnyje, siekiant išplėsti papildomą asmenų rėmimą, mažinant papildomai remiamų bedarbių amžių ir pan.

  4. Supaprastinti socialinių pašalpų mokėjimą už komunalines paslaugas ir suteikti galimybes neturintiems darbo gauti išmokas;

  5. Sudaryti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo priemonių planą, užtikrinantį darbuotojų darbo vietų ir pajamų išsaugojimą.

Pagarbiai,

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ Pirmininkė Kristina Krupavičienė

Tel.+37068617389 el.solidarumas.lt@gmail.com

0 komentaras
0

Palikti komentarą