Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” ragina didinti socialiniams darbuotojams atlyginimą už darbą karantino sąlygomis

autorius Solidarumas
Krist never

2020 m. balandžio 10 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Alma Nevierienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Mindaugą Sinkevičių, ragindama 50% didinti priedus socialiniams darbuotojams, kurie karantino metu dirba padidintos rizikos užsikrėsti koronavirusu sąlygomis ir tiesiogiai bendrauja su savo globotiniais. Kyla nerimas, kad kai kuriose savivaldybėse gautos lėšos socialinių darbuotojų  priedams už darbą, kai darbo sąlygos yra nukrypusios nuo normalių, gali būti panaudotos ne pagal paskirtį.

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui  gerb. Sauliui Skverneliui                                                                   

Socialinės apsaugos ir darbo ministrui gerb. Linui Kukuraičiui

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui gerb. Mindaugui Sinkevičiui

 

PAREIŠKIMAS DĖL ATLYGINIMŲ DIDINIMO SOCIALINIAMS DARBUOTOJAMS

 

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, stebėdama susidariusią situaciją kovoje su COVID-19 virusu, aktyviai dalyvaudama Trišalės tarybos darbe, įstatymų leidyboje, užtikrindama bendradarbiavimą socialinių partnerių ir teisės aktų, reglamentuojančių darbą, įgyvendinimą, rūpindamasi darbuotojais, atsakingais už ekstremalios situacijos suvaldymą.

Pagirtina kai šalyje priimami svarbūs sprendimai dėl medikų atlyginimo didinimo, tačiau turi būti nepamirštama ir apie socialinius darbuotojus, kurių darbas šiuo sunkiu periodu yra ypač svarbus ir sudėtingas.

Socialiniai darbuotojai buvo ir yra arčiausiai žmonių, kuriems reikalinga pagalba, tai susiję su įvairiausiomis mūsų gyvenimo sritimis – negalia, senatve, skurdu, namų neturėjimu, globa ir kitomis socialinėmis rizikomis.

Socialinių darbuotojų teikiamos paslaugos koronaviruso metu gyvybiškai svarbios daugeliui žmonų, kurie be socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų pagalbos savarankiškai negebėtų pasirūpinti savimi.

Neišvengiamas artimas kontaktas kasdieninėje darbinėje veikloje su paslaugų gavėjais, globotiniais ir kt. padidina rizika užsikrėsti COVID-19 virusu, socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai yra nuolatinėje padidintos rizikos zonoje.

Tad raginame ypač savivaldybių merus pasirūpinti socialiniais darbuotojais dirbančiais savivaldybių įsteigtose įstaigose, kad socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjoms būtų atlyginta už jų labai atsakingą darbą.

Susiklosčiusi situacija yra ypatingai sudėtinga, darbo užmokesčio didinimas nepakeis saugos ir sveikatos priemonių, nesumažins darbo sąlygų pavojingumo, tačiau darbuotojams turi būti atlyginta už darbą, kai yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų.

Lietuvos Respublikos darbo kodekso 35 straipsnis, 144 straipsnio 7 dalis ir Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 10 straipsnis, numato priemokas už darbą, kai yra nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų, taip pat kai padidintas darbuotojo darbų mastas, mokėti padidintą, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestį.

Atsižvelgiant į Darbo kodekse bei kitų įstatymų nustatytas galimybes, prašome ieškoti ir rasti lėšų karantino metu socialiniams darbuotojams, jų padėjėjoms didinti darbo užmokestį 50 proc.

Tikime, jog tik bendras darbas ir tarpusavio supratimas padės rasti išeitį iš susidariusios situacijos. Pagarba, susitelkimas, bendrystė padės įveikti visus sunkumus.

 

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Alma Nevierienė

 

+37068617389; el.paštas: solidarumas.lt@gmail.com

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą