Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas” siūlo didinti NPD, bet netaikyti jo didesniems atlyginimams

autorius Solidarumas
krup oficial

2019 m. rugsėjo 14 d. Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” koordinacinės tarybos posėdyje buvo priimtas kreipiamasis į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą dėl jo siūlomų įstatymo pataisų. Šiuos pasiūlymus Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” atstovai ketina pateikti 2019 m. rugsėjo 18 d. susitikę su Prezidentu.

Jo Ekscelencijai Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai,

Dėl Prezidentūros siūlomo socialinio paketo pataisų

Džiugina, kad Jūsų pažadai kurti Gerovės valstybę ir mažinti socialinę atskirtį Lietuvoje virsta darbais.

Palaikome Jūsų pasiūlymus Seimui sparčiau didinti pensijas, paramą neįgaliems asmenims, suteikti papildomas poilsio dienas darbuotojams, auginantiems vieną vaiką, ir darbuotojams, prižiūrintiems ar slaugantiems senyvo amžiaus tėvus, daugiau apmokestinti didesnes pajamas gaunančius asmenis.

Manome, kad norint mažinti pajamų nelygybę, svarbu teisingai nustatyti Neapmokestinamų pajamų dydžio (NPD) taikymą, kuris yra ypač reikšmingas mažesnes pajamas gaunantiems darbuotojams.

Siūlome ne lėtinti NPD didinimą, o NPD didinti ir tuo pačiu metu siaurinti jo taikymą didesnes pajamas gaunantiems asmenims. Šiuo metu NPD yra netaikomas tik asmenims, kurių mėnesio atlyginimas viršija 2555 eurų. Siūlome šią ribą laipsniškai mažinti, nes didesnes pajamas gaunantiems asmenims NPD taikymas nėra reikšmingas, bet mažiau uždirbantiems darbuotojams didesnis NPD leidžia ženkliai padidinti jų pajamas. Tai pagerintų mažiau uždirbančių darbuotojų padėtį ir sumažintų socialinę atskirtį, kurie Lietuvoje yra viena didžiausių Europoje.

Siūlome didinti pašalpas neįgaliesiems ir našlių pensijas, nes Europos komisijos tyrimas atskleidė, kad daugiausiai Lietuvoje skursta vieniši žmonės.

Tikimės, kad šį rugsėjį pateikti Jūsų pasiūlymai yra tik pirmas žingsnis Lietuvoje kuriant Gerovės valstybę ir kitais metais bus pateikti ryžtingesni sprendimai mažinant socialinę atskirtį, pajamų nelygybę ir didinant valstybės biudžeto pajamas.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą