Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovai susitiko su Teisingumo ministru

autorius Solidarumas
teising ministerija

2018 m. lapkričio 23 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, Įkalinimų medikų profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai susitiko su Teisingumo ministru Elvinu Jankevičiumi aptarti įkalinimo įstaigų medikų padėties.

Nepaisant to, kad įkalinimo įstaigų medikai yra nuolatos įžeidinėjami, žeminami, net užpuolami kalinių, kurių dauguma yra narkomanai, sugebantys net būdami įkalinti gauti narkotikus, nepaisant to, kad 10% visų ŽIV nešiotojų Lietuvoje yra susitelkę kalėjimuose, o sergamumas tuberkulioze įkalinimo įstaigose net 19 kartų viršija Lietuvos vidurkį, įkalinimo įstaigų medikai skirtingai nei visame pasaulyje negauna priedų už darbą pavojingomis sveikatai ir gyvybei sąlygomis. Todėl net siūlant aukščiausius įstatymais leidžiamus atlyginimus įkalinimo įstaigose trūksta apie 10 % medikų.

Dar labiau padėtis pablogės kitais metais, kai bus padidinti visų likusių gydytojų ir slaugytojų, kurių atlyginimai mokami iš Ligonių kasos lėšų, o įkalinimo įstaigų medikų atlyginimai nesikeis, nes jų atlyginimams lėšos skiriamos iš biudžeto.

Nors Lietuvos Vyriausybė paskelbė, kad gydytojų atlyginimai yra prioritetas, bet įkalinimo įstaigų medikams didinti atlyginimus neketinama. Dar daugiau, darbuotojus pasiekė kalbos apie planuojamą reformą, kuri numato atlyginimus pakelti, atleidus pusę medikų, nors jau dabar jų trūksta todėl pacientai ne visada laiku gauna tinkamą medicininę pagalbą. Kai kuriose įkalinimo įstaigose jau dabar naktimis nesant budinčių medikų, pažeidžiant įstatymus vaistus pacietams išduoda darbuotojai, kurie neturi tam teisės.

Teisingumo ministras, išklausęs problemas, pažadėjo didinti medikų atlyginimus po reformos, kurios metu dalis darbų bus perduota iš Ligonių kasų finansuojamoms sveikatos apsaugos įstaigoms, o atleidus nebereikalingus darbuotojus sutaupytos lėšos bus skirtos likusių medikų atlyginimams didinti. Jis pažadėjo artimiausiu metu pakviesti profesinių sąjungų atstovus į Darbo grupę, kuri apsvarstys planuojamą pertvarką.

0 komentaras
0

Palikti komentarą