Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovai svečiavosi Baltarusijoje

autorius Solidarumas
RIMT BALTAR

2018 m. lapkričio 3-4 d. Lietuvos profesinės sąjungos  „Solidarumas” pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas ir Kėdainių AB  „Lifosa” profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas lankėsi vienintelės nuo valdžios nepriklausomos Baltarusijoje profesinės sąjungos Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongreso jubiliejiniame renginyje, skirtame šios profesinės sąjungos 25-mečiui.

Lietuvos darbininų sąjunga vėliau pasivadinusi Lietuvos profesine sąjunga  „Solidarumas”, susikūrusi prieš trisdešimt metų  kaip Sąjūdžio dalis daug padėjo, kad ir Baltarusijoje įsisteigtų nepriklausomos profesinės sąjungos. Šios profesinės sąjungos nariai aktyviai dalyvavo aiškinant Baltarusijos darbuotojams apie nepriklausomų profesinių sąjungų naudą, mokė profesinių sąjungų lyderius atstovauti darbuototojus naujomis rinkos ekonomikos sąlygomis. 

Nepaisant valdžios trukdymų, profesinės sąjungos lyderių persekiojimo ir areštų Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongresas jungia apie 15 000 narių, kurie yra susivieniję į keturias stambiausias profesines sąjungas. Daugiausiai narių turi metalistų, radio ir eletronikos pramonės ir kalio kasyklų darbuotojų profesinės sąjungos. 

Profesinės sąjungos pastangomis būtent kalio kasybos pramonės, kuri duoda Baltarusijai daugiausia pajamų iš eksporto, darbuotojai uždirba didžiausius atlyginimus, nors tai padaryti yra labai sunku, nes 90% Baltarusijos darbuotojų dirba pagal terminuotas darbo sutartis t.y. sąlygomis, kurias sukurti Lietuvoje svajoja ir apie demokratiją mėgstantys kalbėti liberalai. Daugiau žiūrėti čia

Vidutinis statistinis atlyginimas Baltarusijoje truputį viršija minimalų atlyginimą Lietuvoje ir sudaro apie 450 eurų. Tačiau pasak baltarusių didžioji darbuotojų dalis neuždirba ir 300 eurų, nors dauguma kainų yra tokios pat ar net didesnės nei Lietuvoje. Pigiau nei Lietuvoje galima nusipirkti tik cigarečių, kuro, degtinės ir kai kurių vaistų.

Renginyje taip pat svečiavosi Lenkijos profesinės sąjungos  „Solidarnosc” atstovas užsienio ryšiams Andžejus Matla (Andrzej Matla), kitų kaimyninių šalių profesinių sąjungų atstovai. Buvo apsikeista naudinga patirtimi bei apsvarstyti planai kaip bendradarbiaujant stiprinti profesines sąjungas dabar, kai vis daugiau baltarusių dirba kaimyninėse šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje.   

0 komentaras
0

Palikti komentarą