Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė ragina netvirtinti Finansų ministru V.Šapokos

autorius Solidarumas
krup oficial2

Lietuvos profsinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į valdančios koalicijos partnerius t.y. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininką Ramūną Karbauskį, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininką Gediminą Kirkilą, Tvarkos ir Teisingumo partijos pirmininką Remigijų Žemaitaitį, Lenkų rinkiminės akcijos -Krikščioniškų šeimų sąjunga pirmininką Valdemarą Tomaševskį, ragindama juos netvirtinti sekančiai kadencijai Finansų ministro Viliaus Šapokos, kurio vykdoma politika prieštarauja koalicijos tikslams didinti finansavimą socialiniai sričiai ir kurti Lietuvoje Gerovės valstybę.

Būdamas Lietuvos finansų ministru Vilius Šapoka laikėsi neoliberalios politikos, priešinosi viešojo sektoriaus finansavimo didinimui, nors jau dabar dėl nepakankamo finansavimo viešasis sektorius nesugeba suteikti tinkamų paslaugų, o geriausi darbuotojai išeina dirbti į privatų sektorių, kuriame atlyginimai yra didesni.

Viliaus Šapokos įvykdyta mokesčių reforma, kuriai prieštaravo profesinės sąjungos, sumažino valstybės biudžeto pajamas, padidino socialinę atskirtį, buvo naudinga tik patiems turtingiausiems ir didžiausias pajamas gaunatiems verslininkams, ir pakirto valstybės galimybes didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimus, pensijas ir socialines programas.

Pateikiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės Kristinos Krupavičienės raštą valdančiosios koalicijos partijų pirmininkams.

Lietuvos profsine sąjunga „Solidarumas“, kreipiasi į Jus, kaip naujosios sudarytos valdančiosios koalicijos narį, išreikšdama savo susirūpinimą dėl būsimos Finansų ministro personalijos.
Dabartinis laikinai einantis pareigas finansų ministras Vilius Šapoka pademonstravo savo neoliberalias nuostatas, kurios mūsų supratimu yra netinkamos siekiant įgyvendinti pasirašytą koalicijos sutartį, kurioje numatoma per 5 metus padidinti socialiniai sričiai skiriamą finansavimą iki ES vidurkio bei atitinkamai didinti perskirstymą per biudžetą. Rengiant strategiją tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimo didinimo, finansų ministras nuolatos priešinosi profesinių sąjungų siūlymams didinti viešojo sektoriaus finansavimą, kuris jau dabar yra nepakankamas, ir pasisakė tik už viešojo sektoriaus mažinimą.

Prašome Jūsų atstovauti mūsų organizacijos virš 20 tūkst. narių, kaip rinkėjų poziciją Seime bei užtikrinti, jog būsimas finansų ministras nebūtų neoliberalios ekonominės politikos atstovas, o vykdytų 2016 m. Seimo rinkimų metu duotus pažadus bei vykdytų pasirašytą koalicijos sutartį.

Mes palaikome Lietuvos Respublikos Prezidento planus kurti Lietuvoje Gerovės valstybę.

Mes pasisakome viešojo sektoriaus ir viešųjų paslaugų tinkamą finansavimą, darbuotojų atlyginimų didinimą, kuris yra dar neatstatytas po 2008 m. krizės.
Prašome pateikti savo poziciją raštu, kokių veiksmų, atstovaujant rinkėjų valią, planuojate imtis.

Pagarbiai,

Lietuvos profsinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą