Lietuvos vežėjų profesinė sąjunga “Solidarumas” susitiko su “Linavos” prezidentu

autorius Solidarumas

2014 m. rugpjūčio 18 d. Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovai – pirmininkas Petras Grėbliauskas, pavaduotojai Audrius Cuzanauskas, Gediminas Sabaitis susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ prezidentu Algimantu Kondrusevičiumi ir keleivinio transporto skyriaus vadovu Jevgenij Stolovickij.

Susitikimo metu aptarta situacija transporto sektoriuje.  Sankcijos, kurias pritaikė Rusijos valdžia ES ir kitoms šalims, uždraudžiant įvežti į šalį tam tikrus maisto produktus ir žaliavas, turės padarinių Lietuvos ekonomikai, transporto sektoriui.  

„Linavos“ prezidentas sakė, jog kolkas yra ankstoka daryti išvadas kokiu mastu Rusijos sankcijos atsilieps Lietuvos vežėjams. Yra atliekama įmonių apklausa. Prognozuojama, jog darbo gali netekti nuo 3000 iki 5000 darbuotojų. Pirmiausia sankcijas pajuto specializuotos įmonės, kurios vežė pieno produktus į Rusiją.

Susitikimo metu  profesinės sąjungos atstovai nutarė kreiptis į LR Vyriausybę bei Finansų ir Socialinės apsaugos bei darbo ministerijas, prašant atidėti  įmokas „Sodrai“ bei ieškoti galimybių dalinai subsidijuoti darbo užmokestį.

Taip pat nutarta kreiptis į Lietuvos bankininkų asociaciją, prašant peržiūrėti lizingo, įsigijant krovinių pervežimo automobilius, sąlygas. Ankstesnių metų patirtis parodė, jog esant krizei, ne viena įmonė bankrutavo dėl to, kad negalėjo sumokėti įmokų bankams. Daugelis įmonių automobilius perka išsimokėtinai.

Susitikime dalyvavo LPS „Solidarumas“ atstovė Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete Daiva Kvedaraitė.
IMG 2588lin

0 komentaras
0

Palikti komentarą