„Linava“ pasirašė sutartį su profesinėmis sąjungomis

autorius Solidarumas
linava

2019 m. rugpsėjo 16 d. Baltijos transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas ir Lietuvos transporto darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Egidijus Pribušauskas pasirašė tarptautinio krovininio kelių transporto šakos kolektyvinę sutartį su Nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava”. Tai yra pirmoji tokio pobūdžio sutartis Lietuvoje.

„Linava“ šiandienos susitarimą vertina kaip žingsnį į priekį socialinio dialogo kelyje, kuriuo einant neturi būti ignoruojami nei vienos šalies interesai. Žengę pirmą žingsnį neketiname sustoti, tačiau esame įsitikinę, kad tolimesnis bendradarbiavimas turi vykti įsiklausant į abiejų šalių argumentus ir randant bendrus sprendimus. Šiandien pasirašytas susitarimas yra įrodymas, kad kalbantis galima susitarti ir tai tik pradžia“, – sakė „Linavos“ sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis.

Pasirašyta kolektyvinė sutartis nustato mobiliųjų tarptautinio krovininio kelių transporto darbuotojų (vairuotojų), dirbančių įmonėse, dalyvaujančiose tarptautinio krovininio kelių transporto veikloje darbo, socialines ir ekonomines sąlygas ir garantijas. Derantis dėl šios Sutarties bei ją sudarant, buvo vadovaujamasi lygiavertiškumo ir šalių interesų pusiausvyros principais.

Pasirašytoje sutartyje aptarti vairuotojų draudimo, darbo ir poilsio laiko, kitų garantijų klausimai. Taip pat numatoma, kaip yra sudaromos dvišalės tarybos ir komisijos.

LINAVA1

0 komentaras
0

Palikti komentarą