LPS „Solidarumas“ būstinėje susitiko Anykščių, Ukmergės ir Šiaulių vandentiekių atstovės

autorius Solidarumas
vandenys

LPS „Solidarumas“ jau daugelį metų priklauso skirtingų miestų vandentiekio įmonių profesinės sąjungos, kurių atstovės nusprendė susirinkti karštą vasaros dieną ir kalbėti apie savo problemas. Vasaros ir atostogų metas, todėl atvykti į Vilnių nebuvo sudėtinga. Susitikime kalbėta apie atlyginimus ir profesinių sąjungų veiklą vandentiekio įmonėse.

Šiaulių vandenų darbininkų sąjungos pirmininkė Tatjana Barkauskienė sakė, kad įmonėje veikia dvi profesinės sąjungos yra pasirašyta kolektyvinė sutartis. Darbininkų sąjunga šioje įmonėje nėra gausi, savo narius Naujųjų Metų ir Kalėdų proga apdovanoja dovanų čekiais. Šiuo metu ypatingai karšta, todėl įmonės administracija darbuotojams išdavė vasarinius drabužius – marškinėlius trumpomis rankovėmis. 2013m. darbininkai  uždirbo nuo 1811Lt., iki 2210Lt., specialistas uždirbo nuo 2744Lt., iki 3022Lt. Viso Šiaulių vandenyse 2013m. dirbo 283 darbuotojai iš jų 118 specialistai ir 165 darbininkai.

Ukmergės vandenų profesinė sąjunga „Solidarumas“ vadovaujama pirmininkės Valerijos Jarukienės visada buvo ir yra aktyvi profesinė sąjunga. Šiuo metu įmonėje dirba apie 90 darbuotojų iš kurių profesinei sąjungai priklauso 44 nariai. Yra pasirašyta kolektyvinė sutartis, profesinė sąjunga šių metų gruodžio mėnesį minės savo veiklos 20metį. Vidutinis darbo užmokestis siekia 2245Lt.

Anykščių vandenų profesinės sąjungos pirmininkė Roma Tylienė dirba įmonėje ne tik ekonomiste, bet yra atsakinga ir už darbų saugą. Įmonėje dirba 47  darbuotojai, kurių vidutinis darbo užmokestis yra 2000Lt.

Vandentiekio įmonėse nėra dideli darbuotojų atlyginimai. Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje vidutinis darbo užmokestis šalies ūkyje buvo 2014m. I ketvirtį bruto 2315,9Lt., neto 1804,0Lt.

Nuotraukoje iš kairės stovi LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanauskas, Šiaulių vandenys darbininkų sąjungos pirmininkė Tatjana Barkauskienė, Anykščių vandenys profesinės sąjungos pirmininkė Roma Tylienė, sėdi: LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch.

Parengė atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch

0 komentaras
0

Palikti komentarą