LSP „Solidarumas“ eurodemonstracijoje už Lietuvą ir Europą

autorius Solidarumas

Rugsėjo 17d. Lenkijoje, Vroclove vyko eurodemonstracija, kurioje dalyvavo apie 50 000 žmonių iš profesinių sąjungų iš 16 Europos šalių.

Vroclove susirinkusiems ES šalių finansų ministrams profesinės sąjungos pasisakė prieš finansų rinkų ir reitingų agentūrų diktatą, griežtas biudžeto taupymo politikas, kurios reiškia drastiškus atlyginimų ir socialinės apsaugos išmokų karpymus, nesaugumą ir nedarbą, ypač jaunų žmonių nedarbą, augančią atlyginimų ir socialinę nelygybę.

Profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) generalinis sekretorius Bernadette Ségol komentavo: “Atėjo laikas parodyti tikrą Europos lyderystę ir priimti teisingus sprendimus, po dviejų metų niokojančios krizės Europos valstybių vadovai privalo priimti sprendimus ir neleisti finansų rinkoms bei reitingų agentūroms imtis vadovaujančio vaidmens“

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ eurodemonstracijoje vieningai su kitomis Es profesinėmis sąjungomis stojo už stiprią socialinę apsaugą, kuri garantuotų socialinę sanglaudą ir solidarumą, stabilias ir kokybiškas darbo vietas, socialinių partnerių autonomiškumą kolektyvinėse derybose ir derybose dėl atlyginimų, perkamosios galios išsaugojimą ir didinimą, geresnes pensijas.

“Lietuva įrodė, kad mūsų gali būti daug, mes vieningi kartu su Europa. Eurodemstracija praėjo puikiai, surinkome gausų būrų LPS „Solidarumas“ narių su kuriais parodėme, kad profsąjungų judėjimas yra gyvas“, – Įspūdžiais iš Eurodemonstracijos dalinosi LPS „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą