Medicinos darbuotojų profesinių sąjungų atstovai derino savo pozicijas

autorius Solidarumas
jugtine bedr1

2019 m. rugpjūčio 20 d. Lietuvos profesiniės sąjungos „Solidarumas“ patalpose Vilniuje Lietuvos medikų profesinių sąjungų atstovai, kurie nepasirašė Nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties, derino savo pozicijas ir aptarė galimybės pasirašyti Nacionalinę šakos kolektyvinę sutartį, kurį galiotų visos Lietuvos medikų bendruomenei. Yra duomenų, kad daug medikus atstovaujančių profesinių sąjungų nebuvo pakviestos ir nedalyvavo derybose dėl Nacionalinės sveikatos sitemos šakos kolektyvinės sutarties, o kitos profesinės sąjungos buvo ignoruojamos.

Aptarta galimybė sudaryti didžiausių respublikinių ir rajonų ligoninių, greitosios pagalbos stočių, įkalinimo įstaigų, teismo ekspertizes medikų ir kitų medikų profesinių sąjungų jungtinę atstovybę, kuri derėtųsi dėl šakos kolektyvinės sutarties.

Susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis dėl medikų darbo sąlygų gerinimo ir darbo krūvių mažinimo galimybių, greitosios medicinos pagalbos pertvarkymo ir svarbiausia – atlyginimų didinimo perspektyvos.

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio Vyriausybė numato 15 proc. padidinti atlyginimus medikams. Tačiau susitikimo metu medikai pastebėjo, kad kai kurių įstaigų medikams atlyginimai bus didinami tik 10 proc., nes daugiau didinti atlyginimus šios įstaigos neturi pakankamai lėšų. Kitų įstaigų medikai dar nežinojo, kiek atlyginimai didės. Ypač didelės problemas turi mažai gyventojų turinčių rajonų ligoninės.

Medikai diskutavo apie sveikatos sistemos finansavimą, nes nors Lietuvos gyventojai moka mokesčius Privalomojo sveikatos draudimo fondui, tačiau Lietuva yra viena iš tų Europos Sąjungos valstybių, kuriose pacientai sveikatos apsaugai išleidžia daugiausia papildomų lėšų.

Medikų profesinių sąjungų atstovai sieks, kad teisės aktų rengimas ir priėmimas bei sveikatos apsaugos reformos būtų derinamas su profesinių sąjungų atstovais.

jungtine vita1

jungtine kumsc

0 komentaras
0

Palikti komentarą