Moterų lyderystės profesinėse sąjungose ugdymas

autorius Solidarumas

2012 m. kovo 25-28 dienomis Madride vyko ETUI (Europos profesinių sąjungų instituto) organizuotas seminaras apie moterų lyderystę profesinėse sąjungose. Seminare dalyvavo 21 moteris iš 12 Europos šalių. Lietuvą ir LPS „Solidarumas“ atstovavo Jurgita Žiūkienė. Seminare daug diskutuota apie vyrų ir moterų lygybę, galimybes, teises bei pareigas, pradedant nuo šeimos ir baigiant karjeros galimybėmis versle, valstybės valdyme bei profsąjungose. 


Seminaro dalyvės pasidalino patirtimi apie profsąjunginę veiklą. Akivaizdu, kad moterų galimybės užimti vadovaujančius postus profsąjungose priklauso nuo daugelio veiksnių: „vyriškuose“ sektoriuose, tokiuose kaip metalurgija, transportas, moterims žymiai sunkiau išsikovoti pripažinimą, „moteriškuose“ sektoriuose, tokiuose kaip tekstilė, sveikatos apsauga, švietimas, egzistuoja problema, kad pačios moterys linkę rinktis pirmininką vyrą.

Dažnai tai priklauso tiesiog nuo kultūrinių tradicijų ir stereotipų. LPS „Solidarumas“ pasirodė kaip reta išimtis ir teigiamas pavyzdys, kad moterys gali užimti ir aukščiausius postus profsąjungoje.

ETUC (Europos profsąjungų konfederacijos) patarėja Cinzia Sechi pristatė konfederacijos politiką lyčių lygybės klausimais, moterų komiteto veiklą, projektą „Nuo narystės iki lyderystė“. 

Projektas skirtas skatinti moteris būti ne tik profsąjungos narėmis, bet ir lyderėmis, siekti aukščiausių postų, organizuoti moterų komitetus, įtraukti lyčių lygybės klausimus į profsąjungų politiką.

Europos moterų lobistinės organizacijos (European women‘s lobby) generalinė sekretorė Cecile Greboval pristatė savo organizaciją, kurios pagrindinis tikslas skatinti vyrų ir moterų lygybę visose sferose – tiek privačiame, tiek ir profesiniame gyvenime.

Karjeros ekspertė Isabelle Lenarduzzi pasidalino praktiniais patarimais, kaip moteris turėtų siekti karjeros, tobulėti.

Seminaro metu dalyvės grupėse aptarė ateities planus, siūlė idėjas ką reikėtų padaryti, kad profsąjungose atsirastų daugiau moterų lyderių. Visi sutarė, kad vienas iš svarbiausių skatinančių veiksnių yra solidarumas – moterys turi palaikyti viena kitą, organizuotis, reguliariai susitikti, dalintis patirtimi, kartu ieškoti problemų sprendimo. 

Tiek seminaro dalyvės tiek ir organizatoriai pažymėjo, kad tokio pabūdžio mokymai labai reikalingi ir turi vykti įvairiuose profsąjungų lygiuose, pradedant nuo pirminių organizacijų ir baigiant tarptautiniai renginiais.

Deja, seminarą teko trumpinti dėl kovo 29 dienos visuotinio Ispanijos darbuotojų streiko, bet moterys pasižadėjo ir toliau palaikyti ryšius ir dalintis patirtimi.

0 komentaras
0

Palikti komentarą