Ne -pensinio amžiaus ilginimui iki 72 metų!

autorius Ričardas
krist krupav prez1
2021 m. balandžio 23 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė nusiuntė raštą Lietuvos Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, kuriame griežtai pasisako prieš Europos komisijos rekomendaciją Lietuvoje ilginti pensinį amžių iki 72 metų.

LR Prezidentui Jo Ekscelencijai Gitanui Nausėdai
LR Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei – Nielsen
LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei

DĖL PENSINIO AMŽIAUS ILGINIMO IKI 72 METŲ

Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ griežtai pasisako prieš pensinio amžiaus ilginimą iki 72 metų.

Lietuvos Statistikos departamento duomenimis Lietuvos gyventojų vidutinis amžius yra vienas trumpiausių Europoje. Daugelis darbuotojų, kurie mokėjo mokesčius Sodrai, pensijos nesulaukia, o sulaukę pensinio amžiaus miršta greičiau nei kitų Europos šalių bendraamžiai.

Pensinio amžiaus ilginimas iki 72 metų daugelį darbuotojų verstų dirbti iki mirties ir atimtų iš jų teisę į užtarnautą poilsį ir pensijas.

Daug darbuotojų, ypač dirbančių fizinį darbą, dėl amžiaus nebegali tinkamai dirbti, o prailginus pensinį amžių iki pensijos turės gyventi iš bedarbio pašalpų, o joms pasibaigus mirti skurde.

Jau dabar vyresni nei penkiasdešimties metų darbuotojai susiduria su darbdavių diskriminavimu priimant ir atleidžiant iš darbo darbuotojus. Profesinių sąjungų duomenimis, ši diskriminacija dėl amžiaus yra labiausiai paplitusi darbuotojų diskriminavimo forma Lietuvoje.

Vyresnio amžiaus darbuotojų įdarbinimą sunkina tai, kad net iki pandeminiu laikotarpiu, kai Lietuvos ūkis sparčiai augo, nedarbas Lietuvoje buvo krizinio lygio ir sudarė 7-9%, o kai kuriais metų laikotarpiais dar daugiau.

Šiuo metu nedarbas Lietuvoje yra vienas aukščiausių Europoje, o mokslo pažanga neišvengiamai artina skaitmeninimo revoliuciją ir robotizaciją, kurios sunaikins daug įprastų darbo vietų, dėl to labiausiai nukentės vyresnio amžiaus darbuotojai, kuriems persikvalifikuoti bus daug sunkiau nei jaunesniems darbuotojams.

Todėl esant šioms ilgalaikėms darbo vietų mažėjimo tendencijoms ypač piktina viešojoje erdvėje pasirodantys siūlymai, neberemti šeimų, auginančių vaikus, nes neva tai nepasiteisino, ir panaikinti visus apribojimus darbuotojų imigracijai, kuri, jų nuomone, pagerintų demografinę Lietuvos padėtį.

Lietuvoje būtina kitų valstybių pavyzdžiu, pensinį amžiaus ilginimą susieti su vidutiniu šalies gyventojų amžiumi. Šiuo metu Lietuvoje pensinis amžius ilginamas greičiau nei auga vidutinis šalies gyventojų amžius.


Pagarbiai

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė
1 komentaras
0

1 komentaras

Diana 2021 29 balandžio - 7:34

Aš kategoriškai prieš. Jau musu valdžia visiškai proto neteko.

Atsakyti

Palikti komentarą