Panevėžio savivaldybėje vyko Panevėžyje veikiančių profesinės sąjungos „Solidarumas“ organizacijų pirmininkų susitikimas

autorius Solidarumas
panev sav 334 002

Liepos 18 dieną Panevėžio savivaldybėje vyko Panevėžyje veikiančių profesinės sąjungos „Solidarumas“ organizacijų pirmininkų susitikimas, kuriame dalyvauti buvo pakviesta LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir LPS „Solidarumas“ atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch. Susitikimą organizavo Panevėžio dirbančiųjų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Egidijus Pribušauskas.

Darbotvarkės klausimai buvo aktualūs mums visiems. Ką darysime priėmus naują Darbo kodeksą? Vienas svarbiausių šiuo metu klausimų- Koks poveikis bus skirtingoms socialinėms grupėms? Į šiuos klausimus atsakė LPS „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė. Vyko diskusija apie tai, kad Prezidentė paskelbė veto Darbo kodeksui, iš viso darbuotojo naudai Prezidentė siūlo pataisyti 22 nuostatas iš 260 Darbo kodekso straipsnių, kad balansas tarp darbdavio interesų ir darbuotojų apsaugos būtų atkurtas, išsaugant esmines darbo santykių reformai būtinas nuostatas. Tai pat prie šio klausimo atsakingoji sekretorė papasakojo kaip vyko protesto akcija prie vyriausybės V. Kudirkos aikštėje prieš naują Darbo kodeksą, kurią inicijavo judėjimas “Gyvenimas per brangus”. Protestuotojai buvo „įsikūrę“ prie pat Vyriausybės durų. Profsąjungų remiamas judėjimas „Gyvenimas per brangus“ pasistatė palapines, sakė kalbas, kuriomis kritikuoja naująjį DK ir neketino rauktis.„Solidarumas“ palaikė aktyvų Lietuvos jaunimą, kuris gina savo teises, jaunimas yra mūsų šalies ateitis. Jei įsigalios naujas Darbo kodeksas, toliau didės jaunimo emigracija. Jaunimas parodė, kad būsimi darbuotojai nenori būti vergais. Protesto dalyviai susėdę ratu prie V.Kudirkos paminklo diskutavo ir kalbėjo apie tolesnius bendrus judėjimo ir profesinių sąjungų planus.

Dėl LPS „Solidarumas „suvažiavimo rezoliucijų, vienijimosi rezoliucijos vyko diskusija, buvo išklausyta visų pasisakymai ir nuomonės. Dėl MMA didinimo iki 380 Eurų visų nuomonė tokia pati, kad tai būtinas ir skubus klausimas ir jo sprendimas Lietuvos dirbantiesiems.

Dėl LPS „Solidarumas“ narystės ir Įstatų pakeitimų nutarta dar diskutuoti šiais klausimais KT posėdžiuose.

Kaip žinome, 2016 metų rudenį vyks LR Seimo rinkimai, tad buvo nutarta organizuoti susitikimus su politikais, pakviečiant dalyvauti LPS „Solidarumas“ vadovus. Taip pat buvo pastebėta, kad Panevėžio miesto savivaldybėje jau senai nebevyksta Trišalės Tarybos posėdžiai . Šiuo klausimu Panevėžio miesto savivaldyje atsakingiems asmenims duos užklausimą atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch.

Vyko graži diskusija, išklausėme, ką mums turėjo pasakyti LPS „Solidarumas“ vadovai, visus darbotvarkės klausimus aptarėme, išsakėme savo nuomonę.

Paruošė Alma Kriščiūnienė

panev sav k 003

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą