Pasirašyta Socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis

autorius Solidarumas
socmin virs

2018 m. gegužės 18 d., 14.00 val. Lietuvos socialinių reikalų ir darbo ministerijoje Lietuvos socialinių darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Alma Neverienė kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis pasirašė pirmą Lietuvos istorijoje Socialinių paslaugų šakos kolektyvinę sutartį, kuri padidins  jau daug metų nedidėjusius socialinių darbuotojų atlyginimus ir pagerins jų darbo sąlygas.

Nuo 2018 m. birželio mėnesio įsigaliojus šiai sutarčiai profesinių sąjungų nariai gaus 15 % didesnį atlyginimą nei profesinei sąjungai nepriklausantys darbuotojai.

Derybos dėl šios sutarties truko nuo 2014 metų ir nors jos baigėsi 2018 m. sausį, jos pasirašymas dėl profesinėms sąjungoms nesuprantamų priežasčių buvo vis vilkinamas kelis mėnesius, todėl socialinių darbuotojų atlyginimai padidės tik antrame šių metų pusmetyje.

Nors kolektyvinėje sutartyje numatyta, kad atlyginimai socialinams darbuotojams, dirbantiems valstybinėse įstaigose, kils, bet jie vis tiek bus mažesni nei savivaldybėms pavaldžiose įstaigose dirbantiems socialiniams darbuotojams.

Tačiau šioje sutartyje numatyta, kad ši kolektyvinė sutartis bus peržiūrima kas metai. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis apgailestavo, kad sutartyje kol kas  nepavyko įgyvendinti visų užsibrėžtų tikslų, bet prisipažino tikintis, kad greitai prasidėsiančiose derybose dėl naujos Socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties pavyks tai ko nepavyko pasiekti šioje sutartyje.

Visą sutartį žiūrėti paspaudus čia

socmin bendr

socmin du1

socmin min kalb

0 komentaras
0

Palikti komentarą