Pasirengimas Jaunimo darbo centrų plėtrai – darbuotojų mokymai

autorius Solidarumas

Vilniuje ir Šiauliuose Lietuvos darbo birža (LDB) organizavo dviejų dienų mokymus „Socialiai pažeidžiamo jaunimo motyvavimas ir aktyvinimas“ teritorinių darbo biržų specialistams, dirbantiems su jaunimu. Juose dalyvavo 27 specialistai iš visos Lietuvos.

Mokymai buvo skirti Jaunimo darbo centrų tinklo specialistų konsultavimo kompetencijoms ir teikiamoms paslaugoms tobulinti, analizuoti, išbandyti ir pasirinkti tinkamiausius aktyvius, jaunimui patrauklius motyvavimo ir aktyvinimo metodus, keistis gerąja Jaunimo darbo centrų patirtimi, siekti tikslinės grupės poreikių bei teikiamų paslaugų glaudesnės atitikties.

LDB Darbo išteklių skyriaus vyriausiojo specialisto Valdo Maksvyčio tvirtinimu, darbo rinkai nuolat kintant ir patiriant struktūrinių pokyčių, jaunimui įsitvirtinti tampa vis sunkiau, jiems kyla ir didesnis socialinės atskirties pavojus. Todėl socialiai pažeidžiamo jaunimo integravimas į darbo rinką, švietimo sistemą ir visuomenę itin aktualus.

LDB Darbo išteklių skyriaus vyriausioji specialistė Jonė Sikorskienė taip pat pritarė, kad šių jaunuolių komplikuotą integraciją lemia ankstyvas pasitraukimas iš bendrojo lavinimo sistemos ir nepakankamas išsilavinimas, profesinės kvalifikacijos neturėjimas, socialinės ir psichologinės problemos bei motyvacijos dirbti ir mokytis stoka. Daugelis pažeidžiamų asmenų linkę pasiduoti bejėgiškumui, netiki, kad turi gebėjimų ir vidinių resursų keisti situaciją, ieškoti išeičių pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Lietuvos darbo biržoje veikia 11 Jaunimo darbo centrų – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, bei Naujoje Akmenėje. Iki šių metų liepos 1 d. numatoma Jaunimo darbo centrų tinklo plėtra – planuojama įsteigti dar 11 Jaunimo darbo centrų: Lazdijuose, Varėnoje, Kaišiadoryse, Palangoje, Vilkaviškyje, Biržuose, Joniškyje, Mažeikiuose, Visagine, Zarasuose, Šalčininkuose.

Jaunimo darbo centrų tinklo plėtra siejama su paslaugų jaunimui prieinamumu ir jų gerinimu, ypač didesnį dėmesį skiriant socialiai pažeidžiamiems jaunuoliams – efektyvesnio jų įsitraukimo į darbo rinką ir/arba švietimo sistemą.

Nesimokančių, nedirbančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunų žmonių socialinė įtrauktis – taip pat ir viena Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetinių sričių.

Daugiau nuotraukų čia.

0 komentaras
0

Palikti komentarą