Per metus darbe žūva apie 60 darbuotojų

autorius Solidarumas
IMG 9420pgr

Sausio 12 dieną vykusiame LPS “Solidarumas” Darbuotojų saugos ir sveikatos komiteto posėdyje, kuriam pirmini dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos atstovai- Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lupeika ir Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojas – vyriausiasis darbo inspektorius Gediminas Noreika. Komiteto posėdžio metu paaiškėjo, jog žuvusiųjų darbe skaičius paskutiniais metais sumažėjo nuo 150 iki 60 per metus.

Arūnas Lupeika iš savo praktikos pastebėjo, jog dažnai darbuotojai sutinka dirbti visiškai absurdiškomis darbdavio pasiūlytomis sąlygomis ir net nebando kalbėtis dėl darbo sąlygų pagerinimo. Inspektorius atkreipė dėmesį, jog darbo įstatymai numato minimumą, o dėl visų kitų garantijų, darbo sąlygų gerinimo reikia derėtis ir tartis.

Darbdavių Lietuvoje yra apie 150 tūkstančių, o dirbančiųjų apie milijonas, todėl darbuotojams susivienijus, jie įgytų labai stiprias derybines galias derėtis dėl socialinių garantijų, geresnių darbo sąlygų.

Inspektorius pateikė Suomijos pavyzdį, kurioje per paskutinius metus nebuvo nė vieno mirtino atvejo darbo vietoje. Atkreipiame dėmesį, jog šioje šalyje net 75 procenta dirbančiųjų yra profesinių sąjungų nariais. Palyginimui Lietuvoje profesinių sąjungų nariais yra apie 10 procentų visų dirbančiųjų.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie Europos Komisijos komunikatą dėl 2014–2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginės programos. Pasikeista nuomonėmis dėl to, kaip socialiniai partneriai galėtų bednradarbiauti Lietuvoje, įgyvendinant programą bei gerinant darbuotojų saugą ir sveiaktą darbe.

Kaip žinia, Europos profesinių sąjungų konfederacija gana kritiškai vertina Europos Komisijos veiksmus.
{phocagallery view=category|categoryid=282}

0 komentaras
0

Palikti komentarą