Prezidentūroje pasirašytas profesinių sąjungų ir darbdavių memorandumas

autorius Solidarumas
Prezidentura Krup

2020 m. gegužės 25 d. Lietuvos prezidentūroje Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė ir generalinis sekretorius Ričardas Garuolis dalyvavo pasirašant profesinių sąjungų ir darbdavių memorandumą, kuris ragino Seimą palaikyti Prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymą nuo 20% iki 15% laikinai iki naujų metų sumažinti Gyventojų pajamų mokestį (GPM) ir 50 eurų padidinti Neapmokestinamą pajamų dydį (NPD).

Šie pasiūlymai yra naudingi darbuotojams, nes esant tam pačiam atlyginimui „ant popieriaus“ jų atlyginimas „į rankas“ priklausomai nuo jų algos dydžio išaugtų nuo 30 iki 200 eurų. Pasirašydami šį memorandumą darbdavių atstovai įsipareigojo neperrašinėti darbo sutarčių, kad darbuotojų atlyginimas „į rankas“ nesumažėtų.

Pasodinęs svečius prie apvalaus stalo Prezidentas G.Nausėda pasakė, kad praeinant koronaviruso pandemijai ateina laikas pradėti kovą su „ekonomikos pandemija“.

Jis prisipažino, kad jo pasiūlymai yra anticikliniai t. y. skirti sumažinti krizės paveikį, skatinant vartojimą, o tuo pačiu verslą ir mokesčių surinkimą.

Įgyvendinus šiuos pasiūlymus Lietuvos darbuotojai gaus apie 400 milijonų eurų papildomų pajamų, kurias išleis pirkdami prekes ir paslaugas, taip padėdami atsigauti dėl karantino nusilpusiam Lietuvos ūkiui ir verslui.

Lietuvos banko ekonomistai paskaičiavo, kad dėl teigiamo šių pasiūlymų paveikio šalies ūkiui mokesčių surinkimas į biudžetą nesumažės.

Jei Seimas pritars Prezidento pasiūlymams, jau liepos mėnesį darbuotojų pajamos padidėtų.

Šiuo metu, kai kelių milijardų Vyriausybės paramos verslui programa stringa ir tik labai maža paramos gavėjų dalis yra gavę finansinę pagalbą, labai svarbu, kad gyventojai ir verslas kuo greičiau gautų paramą.

Uždelsus ją suteikti įmonės gali neišgyventi, o prasidėję jų bankrotai didintų nedarbą, finansinę biudžeto naštą ir tuo pačiu biudžeto deficitą bei gilintų krizę.

Po Prezidento pasisakė kiekvienos susitikime dalyvavusios organizacijos atstovas.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pabrėžė, kad sukurti Gerovės valstybę be socialinio dialogo neįmanoma. Ji pasidžiaugė, kad aukščiausias valstybės vadovas – Prezidentas tai supranta ir, rodydamas pavyzdį visai šaliai, telkia socialinius partnerius kartu spręsti valstybei ir jos gyventojams svarbius klausimus.

Prezidentas G.Nausėda Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės mintis apie socialinį dialogą pavadino „nuostabiomis“.

Po pasisakymų kiekvienas dalyvis, stovint šalimais Prezidentui, pasirašė memorandumą.

Po to Prezidentūroje įvyko spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Kristina Krupavičienė ir kiti memorandumą pasirašę susitikimo dalyviai.

Kristina Krupavičienė pasidžiaugė, kad priėmus Prezidento G.Nausėdos pataisas mokesčiai Lietuvoje bus labiau progresiniai ir atsakė į žurnalistų klausimus. Visą spaudos konferencijos įrašą žiūrėti čia.

Dar 2020 m. gegužės 6 d. virtualiai susitiko profesinių sąjungų atstovai ir Prezidento G.Nausėdos patarėjai, kurie domėjosi profesinių sąjungų nuomone dėl Prezidento planuojamų pateikti mokestinių pataisų. Daugiau skaityti čia. https://www.lps.lt/2523-susitikimas-su-lietuvos-prezidento-patarejais

Džiugu, kad į profesinių sąjungų pastabas buvo atsižvelga ir mokestinės pataisos tapo labiau socialiai orientuotos, o mokesčiai labiau progresiniai.

Prieš memorandumo pasirašymą buvo atsiklausta Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos nuomonės. Koordinacinės tarybos nariai vieningai palaikė Prezidento pasiūlymus.

Prezidentura bendr 3331

prez gerai

Daugiau nuotraukų žiūrėti čia: https://www.facebook.com/lpssolidarumas/photos/pcb.2950498685004582/2950468825007568/?type=3&theater

Memorandumas 05 25 page 001

Memorandumas 05 25 page 003

0 komentaras
0

Palikti komentarą