Prisijunkite prie tradicinės kasmetinės akcijos ŠIOJE ŠALYJE NĖRA VIETOS ŠEŠĖLIUI

autorius Solidarumas

Kviečiame atsakingas ir pilietiškas verslo, valstybines ir nevyriausybines organizacijas, prisijungti prie kasmetinės organizuojamos akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui”, kuria norime atkreipti piliečių dėmesį į šešėlinės ekonomikos mastą ir žalą valstybei bei kiekvienam jos gyventojui. Taip pat siekiame šviesti visuomenę, kad kiekvieno iš mūsų sąžiningas ir skaidrus elgesys prisideda prie saugios ir užtikrintos ateities kūrimo visiems valstybės gyventojams.

Nors šešėlinės ekonomikos mastas šalyje po truputį traukiasi, tyrimų duomenimis, 2015 m. šešėlis sudarė 25,8% Lietuvos BVP (F. Schneider, 2015). Šiuos pinigus valstybė būtų galėjusi investuoti į viešųjų paslaugų ir infrastruktūros gerinimą bei kitas programas saugiai visuomenės ateičiai kurti.

Akcijos savaitę kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais Lietuvos miestuose ir miesteliuose skleisime žinią, kad kiekvienas galime rinktis skaidrų kelią ir prisidėti prie mūsų gerovės kūrimo.

Kviečiame prisijungti prie pagrindinio akcijos veiksmo:

• Gegužės 25 d. nuo 8.00 ir 12.30 val., didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizacijų vadovai ir atstovai kviečiami išeiti į gatves ir miestų aikštes susitikti su gyventojais trumpam pokalbiui, kaip kiekvienas pilietis gali prisidėti prie šešėlinės ekonomikos mažinimo. Gyventojams bus įteikiamas ir atvirlaiškis su paruošta edukacine medžiaga, ką kiekvienas pilietis gali daryti norėdamas mažinti šešėlinę ekonomiką Lietuvoje. Mažesni miestai ir miesteliai kviečiami pasirinkti dieną ir laiką, kai į gatves išeina daugiausiai gyventojų.

Kiti numatyti veiksmai akcijos savaitę:

• Gegužės 23 d. centrinėje Vilniaus miesto aikštėje įrengiama instaliacija – šešėlio labirintas.
• Gegužės 25 d. 9:00 val. LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas su skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ nariais.
• Gegužės 25 d. 9:00 val. LR Vyriausybės rūmuose vyks konferencija „Šešėlinė ekonomika. Pokyčiai per 10-metį“.
• LR Vyriausybėje surengiama paroda kurioje eksponuojami unikalūs muitininkų ar kitų pareigūnų konfiskuoti daiktai, nelegaliai įsigytos ar platinamos prekės.
• Šalies mokyklų ekonomikos mokytojai kviečiami surengti pamoką apie šešėlinę ekonomiką ir aptarti šią temą su mokiniais. Mokytojams paruošiamas pagalbinis informacinis edukacinės medžiagos paketas.
• Kitos miestų ir miestelių bendruomenių iniciatyvos, kurias registruoja akcijos dalyviai.

Kviečiame prisijungti prie akcijos, susitikti su savo miesto gyventojais ir pasakyti, kad mūsų šalyje nėra vietos šešėliui ir kiekvienas galime rinktis skaidrų kelią! Svarbu, kad prie akcijos prisijungtų organizacijos vadovai, kurie visuomet yra sektinas pavyzdys kitiems darbuotojams, partneriams ir visuomenei.

Prie akcijos įgyvendinimo jau aktyviai jungiasi: LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR Valstybinė mokesčių inspekcija, SODRA, Junior Achievement, kitos verslo ir nevyriausybinės organizacijos …. Sąrašas nebaigtinis. Laukiame ir Jūsų!
Akciją įgyvendina skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors‘ forum“.

Apie ketinimą dalyvauti akcijoje prašome pranešti užpildant registracijos formą

Detali informacija bus atsiųsta visiems užsiregistravusiems dalyviams. Atvirlaiškiai bus pristatyti į Jūsų miestą bendradarbiaujant su akcijos partneriais. Kilus klausimams kreipkitės: tel. 8 5 2755258, mob. 8 601 03592, el. p. ieva@baltojibanga.lt

0 komentaras
0

Palikti komentarą