Profesinės sąjungos kviečia į mitingą prie Seimo

autorius Solidarumas
IMG 5386

Liepos 15 dieną Panevėžio savivaldybėje ekonomistas, socialinių mokslų Teodoras Medaiskis ir teisės mokslų daktarė Vida Petrylaitė pristatė dalį naujai parengto naujojo Lietuvos socialinio modelio. Pristatyme gausiai dalyvavusios profesinės sąjungos labiausiai kritikavo naujajį Darbo kodeksą, kuris sudarys galimybes susidoroti su profesinės sąjungos nariais ir pakvietė į rugsėjo 10 dieną vyksiantį mitingą prie Seimo.

Lietuvos profesinę sąjungą „Solidarumas“ atstovavo pirmininkė Kristina Krupavičienė, pavaduotojai Algirdas Markevičius ir Rimtautas Ramanauskas, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch.

Teodoras Medaiskis pristatė naujojo socialinio modelio socialinę dalį, Vida Petrylaitė trumpai pristatė esminius Darbo kodekso pakeitimus.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pakvietė panevėžiečius dalyvauti rugsėjo 10 dieną organizuojamame mitinge prie Seimo.

„Didžiausia problema – vieni mažiausių atlyginimų Europos sąjungoje, net latviai, kurie buvo didesnėje ekonominėje krizėje už Lietuvą, atlyginimų dydžiu aplenkė mus. Naujos darbo sutarčių rūšys, kurias mums siūlo naujojo darbo kodekso rengėjai, galioja Lenkijoje, kur dėl šių sutarčių nedidėja atlyginimai. Jei Seimas priims naująjį socialinį modelį, kurio dalis yra ir naujas Darbo kodeksas, darbdavys savo iniciatyva galės atleisti darbuotoją įspėjęs prieš 3 dienas ir išmokėdamas 6 mėnesių išeitinę išmoką. Tokiu būdu bet kurį profesinę sąjungą kuriantį lyderį bus galima atleisti iš darbo. Vienintelė išeitis – protestai, streikai ir barikados“,- kalbėjo K.Krupavičienė.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas Algirdas Markevičius atkreipė dėmesį, jog naujasis socialinis modelis nepadės verslui kurti naujų darbo vietų ir rengėjams uždavė klausimą kodėl visada socialinės ir ekonominės problemos sprendžiamos paprastų dirbančiųjų sąskaita?

„Verslui naujas darbo vietas padėtų kurti biurokratijos ir kontroliuojančių institucijų sumažinimas. Naujai besikuriantį verslą tikrina keliasdešimt intitucijų, įvairios tarnybos ir inspekcijos. Kodėl niekas čia nemato problemos?”- klausė A.Markevičius.

Darbo kodekse taip pat siūloma sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio. Siūloma įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.

Trišalėje taryboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos profesinės sąjungos derasi su darbdavių ir Vyriausybės atstovais dėl darbo kodekso nuostatų.
{phocagallery view=category|categoryid=311}

0 komentaras
0

Palikti komentarą