Profesinės sąjungos susitiko su Susisiekimo ministru

autorius Solidarumas
kelinink nark1

2020 m. spalio 7 d. VĮ „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos „Solidarumas” lyderiai Susisiekimo ministerijoje vykusiame susitikime aptarė kelininkų darbo sąlygas. Susitikime dalyvavo VĮ „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Rimtautas Ramanauskas, jo pavaduotojas Algimantas Medzevičius, o ministeriją atstovavo ministras Jaroslavas Narkevičius ir viceministras Virgaudas Puodžiukas.

Svarbiausi klausimai – įmonėje dirbančių žmonių darbo sąlygos bei įmonės ateities perspektyvos. 2017 m. įvykdžius įmonės reorganizaciją buvo įkurta AB „Kelių priežiūra”, sujungiant 10 regioninių kelių priežiūros įmonių bei VĮ „Automagistralė”.

Viceministras patikino, jog bent jau kol kas jokių naujų reformų neturėtų vykti. AB „Kelių priežiūra” yra strateginių įmonių sąraše, tad buvusių ketinimų kelių priežiūros darbus atverti komercinei rinkai nebeliko. Šiuo metu galiojanti sutartis tarp Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir AB „Kelių priežiūra” yra teisinga ir ji nebus keičiama. Ministerija įmonei pateikė oficialų lūkesčių laišką, kuriame didžiausias dėmesys yra skiriamas nuolatinės kelių priežiūros paslaugoms.

Atsakydami į profesinės sąjungos pirmininko R.Ramanausko klausimą dėl darbo užmokesčio bei priedų už darbą laiko sąlygomis, ministerijos atstovai sakė, jog darbo užmokestis yra įmonės vadovų atsakomybės reikalas.

Metų pradžioje įmonei buvo skirta 76 mln. eurų nuolatinės kelių priežiūros darbams, dar beveik dvigubai tiek dėl Covid-19 pasekmių švelninimo. Įmonė turi visas sąlygas dirbti ir užsibirbti, o dėl atlyginimų ir priedų turi būti deramasi su darbuotojais.

R. Ramanauskas informavo, jog dialogas su įmonės adminsitracija vyksta, deramasi ir dėl kolektyvinės sutarties, ir dėl atlyginimų bei priedų.

Susitikime aptartas darbuotojų stygiaus klausimas. Konstatuota, jog kelininko profesija praranda savo patrauklumą dėl gana sudėtingų darbo sąlygų, nesibaigiančių reformų bei „klijuojamų etikečių”.

VĮ „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos “Solidarumas” vienija daugiau nei 17 įmonės padalinių.

0 komentaras
0

Palikti komentarą