Profesinės sąjungos sutarė padaryti tarptautinį naujojo Darbo kodekso įvertinimą dėl jo atitikimo Tarptautinės darbo organizacijos reikalavimams

autorius Solidarumas
sergejus ir cerniauskas

2017 m. rugpjūčio 16 d. Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, tarptautinė sekretorė Daiva Kvedaraitė, valdybos narys Ričardas Garuolis ir kiti jos atstovai savo patalpose susitiko su Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) Darbuotojų biuro Europos ir Centrinės Azijos skyriaus vedėju Sergejumi Glovacku, kuris yra atsakingas už  padėties visoje Europoje ir Centrinėje Azijoje stebėseną, ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininku Artūru Černiausku.

Buvo sutarta su TDO pagalba parengti bendrą strateginį profesinių sąjungų veiksmų planą, įsigaliojus naująjam Darbo kodeksui. Nutarta Lietuvoje surengti TDO ekspertų atvykimą tam, kad būtų duotas tarptautinis naujojo Darbo kodekso įvertinimas ir atsakytas klausimas ar jis atitinka Tarptautinės darbo organizacijos reikalavimus, kuriuos Lietuva įsipareigojo vykdyti. Nuspręsta pakviesti TDO ekspertus, kad būtų išnagrinėta kodėl Lietuva iki šiol nepasirašo TDO konvencijos Nr. 102, nustatančios minimalius socialinės apsaugos reikalavimus, kuriuos įdiegti Lietuvoje jau seniai reikalauja profesinės sąjungos.

0 komentaras
0

Palikti komentarą