Projektas “Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“

autorius Solidarumas

Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas” nuo 2013 m. lapkričio mėn. partnerio teisėmis dalyvauja Europos Komisijos Užimtumo, Socialinių reikalų ir Įtraukties Generalinio Direktorato (European Commission DG Employment, Social Affairs and Inclusion) remiamame projekte “Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“ Nr. VP/2012/012/0046.

Projektas parengtas pagal parengiamųjų veiksmų “Jaunimo garantijų programą“ – parama partnerystės aktyvinimo priemonėms, susijusioms su jaunų asmenų užimtumu per projektus Jaunimo garantijų schemų kontekste nacionaliniu, regioniniu ar vietos lygmeniu.

Projekto pareiškėjas Vilniaus miesto ir apskrities verslininkų darbdavių konfederacija.

Projekto partneriai: Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas”, Vilniaus teritorinė darbo birža, Lietuvos darbo federacijos Jaunimo organizacija, VšĮ Projektų valdymo ir mokymo centras.

Projektas apjungia 5 skirtingas organizacijas, veikiančias įdarbinimo tarpininkavimo, mokslo ir švietimo, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovavimo srityse tam, kad sukurtų stiprų ir ilgalaikį bendradarbiavimo tinklą, kurtų užimtumo priemones ir efektyviai prisidėtų prie sėkmingos ir tvarios jaunimo užimtumo plėtros ir įdarbinimo galimybių didinimo Vilniaus apskrityje.

Pagrindinis projekto tikslas yra sukurti mokymo ir motyvavimo sistemą, kuri užtikrina tikslingą jaunimo mokymą, suteikia praktinę darbo vietą ir efektyviai prisideda prie kiekvieno konkretaus asmens integravimosi į darbo rinką. Projekto veiklų turinys prisideda prie jaunimo verslumo ir užimtumo skatinimo, didina jaunimo motyvaciją dirbti, pristato jaunimui galimybę būti aktyviu piliečiu, didina tiek dalyvaujančių organizacijų, tiek tikslinės grupės aktyvų dalyvavimą siekiant įgyvendinant strategijos “Europa 2020” bei pavyzdinės iniciatyvos „Judus jaunimas“ tikslus.

Projektas sukuria žinių suteikimo ir motyvacinę užimtumo schemą 200 asmenų : absolventų, jaunų bedarbių ir mažai išsilavinusių arba žemos kvalifikacijos asmenų (16-24 metai)

8 savivaldybėse: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Elektrėnuose, Trakų, Ukmergės, Širvintų, Švenčionių, Šalčininkų.

Pareiškėjas sieks ilgalaikės bendradarbiavimo sutarties su visais projekte dalyvavusiais partneriais ir veiklos tęstinumo. Projektas gali būti kartojamas didesne apimtimi tiek Vilniaus apskrityje, tiek būti plėtojamas ir diegiamas ir kitose Lietuvos apskrityse.Projekto renginiai ir susitikimai (norėdami skaityti, spauskite pavadinimą):

Projekto “Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“ partnerių susitikimas

Darbo ieškantis jaunimas gavo neįkainojamus profesoriaus R.Jasinavičiaus patarimus

Darbdaviai pasirengę jaunimui suteikti pirmąją darbinę praktiką ir darbo vietas

Vilniuje įvyko trečiasis seminaras įgyvendinant projektą „Partnerystės sukūrimas Jaunimo garantijų schemos įkūrimui Vilniaus apskrityje“

Širvintų rajono darbo ieškantis jaunimas mokėsi konkuruoti dėl pajamų

Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgia į profesinių sąjungų nuomonę

Susitikime su SADM viceministru aptarti aktualūs jaunimo užimtumo didinimo klausimai

 

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą