Renginių ciklas „Būk matomas“ skirtas absolventams ir abiturientams

autorius Solidarumas

Liepos 1 – rugpjūčio 31 dienomis Lietuvos darbo birža visuose teritorinių darbo biržų skyriuose, jaunimo darbo centruose organizavo renginių ciklą „Būk matomas“, skirtą absolventams ir abiturientams.

Renginių metu absolventai ir abiturientai turėjo galimybę gauti koncentruotą aktualią informaciją apie šalies ir jų gyvenamosios teritorijos darbo pasiūlą ir paklausą, darbuotojų teises ir pareigas, pirmojo darbo svarbą ir įtaką tolesnei karjerai, strategijos turėjimo, planavimo reikšmę efektyviai darbo paieškai. Vyks ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai.

Paskaitas dėsto darbdavių ir savivaldybių atstovai, jauni ir patyrę verslininkai, savanorių organizacijos, psichologai, EURES, kredito unijų, verslo informacinių centrų, VšĮ „Versli Lietuva“, „Sodros“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų specialistai bei Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkė Ksenija Giedraitienė ir Vitalius Jarmantovičius.

Vyks renginių ciklo absolventams „Būk matomas“ informacinis renginys darbo biržoje registruotiems asmenims „Darbe žinok ir savo teises, ir pareigas“. Teisininkė Ksenija Giedraitienė ir Vitalius Jarmontovičius pateikė praktinių patarimų, kaip sudaryti darbo sutartis, įvertinti darbo sąlygas, užmokestį, darbo drausmės aspektus, kaip spręsti darbo ginčus.

Šie klausimai aktualūs daugiau nei 42 tūkst. aukštąsias mokyklas šiemet baigiančių jaunuolių.

Šį skaičių didina profesinių mokyklų absolventai ir vidurines bei gimnazijas baigę abiturientai, nusprendę iš karto ieškotis darbo.

Renginių metu buvo kalbama apie vertybines nuostatas, kurios svarbios darbe ir karjeroje, apie darbdavių reikalavimus, galimas alternatyvas – darbo vietų sau ir kitiems kūrimą užsiimant individualia veikla, praktinės patirties įgijimą savanorių organizacijose.

0 komentaras
0

Palikti komentarą