Rinkėjai pasiuntė partijoms labai aiškų signalą

autorius Solidarumas

Kalbėdamas apie Europos Parlamento rinkimus, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Segol sako: rinkėjai pasiuntė partijoms labai aiškų signalą. Europos piliečiams atsibodo nedarbas, taupymo politika bei blogėjantys gyvenimo standartai.

“Eiliniams piliečiams krizė dar nesibaigė. Išsaugoti Eurą – tai tik pradžia. Tikras iššūkis yra – sugrąžinti 26 milijonus darbo neturinčių žmonių į darbą. Taupymos politikos tolesnė tąsa problemų neišspręs. Europai reikia didelių investicijų ES ir nacionaliniu lygmeniu, plėtoti  tvarų ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą“.

“Dažnai tenka girdėti  kaltinimus, kad  ES – tai  tik visuomenės „elito“, o ne piliečių  projektas, ir vykdyta ekonominė politika, kai piliečiai mokėjo už bankų padarytas klaidas – tokį įspūdį tik sustiprino. Turi iš esmės keistis ES  politika.  ES turi sutelkti dėmesį į piliečių poreikius. “

“ES turi būti aiškiai pasakyti, jog nepritaria rasizmo propogavimui. ES turi susigrąžinti skeptiškai nusiteikusių rinkėjų balsus, sprendžiant nedarbo problemas”.

“Pirmasis egazimas, kurį turės išlaikyti Europos Komisija, – tai ekonominės politikos rekomendacijos valstybėms narėms, kurias turės pateikti birželio mėn. “

“Europos Parlamentas turi reikalauti, jog jam turėtų būti perduota teisę nuspręsti, kas bus Europos Komisijos pirmininkas. Tai turi nuspręsti Europos Parlamentas, o ne už uždarų durų vyriausybių vadovų”.
 
http://www.etuc.org/press/european-elections-citizens-crisis-not-over#.U4M8S1RXRV4

0 komentaras
0

Palikti komentarą