Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktoriui įteikti reikalavimai pašalinti pažeidimus ir atlikti tinkamą smurto rizikos vertinimą

autorius Solidarumas

Valstybinė darbo inspekcija Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktoriui įteikė reikalavimus pašalinti pažeidimus, atlikti tinkamą smurto rizikos vertinimą

2013 m. sausio 1 d. Rokiškio psichiatrijos ligoninėje  nuo psichikos ligonio nukentėjo sanitarė R.S. Incidentui tirti buvo sudaryta komisija,2013-01-09 surašytas aktas, tačiau administracija nepaisė „Solidarumo“ ir įstatymų reikalavimo duoti nukentėjusiajai akto nuorašą, jai įkyriai buvo siūloma tik susipažinti su tyrimo medžiaga.   

Dėl akto nuorašo buvo kreiptasi į Valstybinę darbo inspekciją, kuri 2013-04-10 direktoriui Algimantui Liausėdui surašė reikalavimą Nr. 0377-0767 iki 2013-04-30 išduoti R.S. incidento darbe tyrimo akto nuorašą, direktoriui nurodyta, kad neįvykdžius reikalavimo jam bus taikyta administracinė atsakomybė pagal LR ATPK 41-2 straipsnį administracinė piniginė bauda.
    
2013 m. gegužės 7 d. 10:30 val. Panevėžio apygardos teisme teisėjų kolegija, susidedanti iš Nijolės Danguolės Smetonienės, Laimanto Misiūno ir Birutės Jonaitienės žodinio proceso tvarka nagrinės Rokiškio psichiatrijos ligoninės darb ininkų sąjungos apeliacinį skundą dėl 2013-02-04 Rokiškio rajono apylinkės teismo sprendimo, kuriuo UAB „Sabelija“, UAB BALTIC ENERGY INDUSSTRIES ir UAB „Protėjas“ atliktas profesinės rizikos vertinimas buvo pripažintas  tinkamu, o profesinė rizika yra priimtina.

Tokią išvadą teismas padarė gavęs Valstybinės darbo inspekcijos Panevėžio teritorinio skyriaus išvadą, kurioje buvo parašyta, kad nepaisant to, kad profesinė rizika pažeidžiant profesinės rizikos vertinimo nuostatus buvo vertinama  nepranešus ir nedalyvaujant darbuotojų atstovams, nesupažindinus jų su rizikos vertinimo planu ir išvadomis ir kiti pažeidimai „nesudaro formaliuoju aspektu pagrindo pripažinti profesinės rizikos vertinimą netinkamu”.

Tačiau atsiliepime į darbininkų sąjungos apeliacinį skundą Lietuvos respublikos vyriausiojo valstybino darbo inspektoriaus pavaduotojas Arūnas Lipeika nesutiko su tokia keista VDI Panevėžio teritorinio skyriaus išvada ir nurodė pakartotinai atlikti smurto rizikos vertinimą dalyvaujant darbuotojų atstovams.

Inspektavimo metu ligoninės sanitarai skundėsi, kad jie patiria pastovų stresą ir baimę dėl neprognozuojamo ligoninės pacientų elgesio, 2011-2012 m. įvyko 8 ligoninės darbuotojų  užpuolimo atvejai.

Ligoninės saugos ir sveikatos tarnyba atlikus smurto rizikos vertinimą turės užpildyti profesinės rizikos vertinimo korteles, turės būti nurodyti visi rizikos veiksliai, patvirtintas naujas profesinės rizikos šalinimo ir mažinimo priemonių planas, skirtos lėšos, paskirti atsakingi darbuotojai už rizikos mažinimo priemonių įgyvendinimą ir kontrolę.

P.Grėbliauskas 8686 17391

0 komentaras
0

Palikti komentarą